Highlighty slovenských športovcov: Prvý gól v NHL, prekonaný rekord aj skvelý štart lyžiarskej sezóny!

Juraj Slafkovský strelil v NHL svoj prvý gól

Uplynulý týždeň bol úspešný pre Juraja Slafkovského, ktorý strelil svoj druhý gól v NHL (Zdroj: Instagram/canadiensmtl)

#Juraj Slafkovský strelil v NHL svoj prvý gól a Adam Žampa odštartoval sezónu skvelým výsledkom. Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prezradíme ti, kde trávil čas Ľudovít Klein, ale aj prečo bola Dominika Cibulková v Prahe. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Juraj Varga vicemajstrom sveta sezóny 2022

Pretekár Juraj Varga vyhral záverečnú etapu Rely Andalúzie a v kategórii quad obsadil celkové druhé miesto. Súťaž bola záverečným podujatím FIM World Cup, v ktorom skončil jazdec tímu Hoffer Quad Racing rovnako na druhej pozícii. „Som neskutočne vďačný za celú sezónu 2022, ktorá bola najnáročnejšia v celej mojej kariére. Závodili sme na troch kontinentoch a na všetkých možných povrchoch. Bola to síce najnáročnejšia sezóna, ale zároveň najlepšia možná príprava na Dakar Rally 2023, akú som mohol mať,“ napísal na svoj Instagram.

Jozef Metelka získal svoj 15. titul majstra sveta

Jozef Metelka triumfoval na MS v dráhovej paracyklistike na velodróme vo francúzskom Saint-Quentin-En-Yvelines aj v disciplíne omnium. Obhájil tak ďalšie prvenstvo z MS 2020 v kanadskom Miltone a pridal si do zbierky 15. titul majstra sveta. Vo Francúzsku získal zlato aj v scratchi a stíhacích pretekoch na 4 km a bronz z jedného kilometra.

Skvelý štart sezóny pre Adama Žampu

Adam Žampa odštartoval sezónu 2022/2023 vo Svetovom pohári alpských lyžiarov 23. miestom v obrovskom slalome v Söldene. V tomto rakúskom stredisku dosiahol slovenský reprezentant svoj druhý najlepší výsledok, predtým na tirolskom ľadovci skončil v roku 2021 na 9. mieste.

Juraj Slafkovský strelil v NHL svoj prvý gól!

Draftová jednotka Juraj Slafkovský zažil v noci zo štvrtka na piatok prvú hviezdnu chvíľku v zámorskej NHL, keď v zápase Montrealu Canadiens s Arizonou Coyotes (6:2) strelil prvý gól a vyhlásili ho za hviezdu zápasu. Juraj Slafkovský sa zároveň stal najmladším Slovákom (18 rokov a 205 dní), ktorý strelil gól v NHL. Prekonal doterajší rekord Mariána Gáboríka. Gratulujeme!

Ľudovít Klein v Tatrách

Niektorí športovci mali čas aj na chvíľku aktívneho oddychu a vybrali sa zdolávať slovenské hory. Fighter Ľudovít Klein si užil víkend v Tatrách.

Dominika Cibulková v Prahe

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa zasa netají tým, že má rada spoločenské udalosti. V nádhernej róbe sa zúčastnila luxusnej oslavy hotela Four Seasons v Prahe.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame