Highlighty slovenských športovcov: Koniec kariéry jednej z najväčších hokejových postáv NHL!

Hokejista Zdeno Chára na štadióne

Zdeno Chára ukončil kariéru (Zdroj:Getty Images)

#Zdeno Chára ukončil kariéru, Peter Sagan obsadil na Majstrovstvách sveta 7. priečku. Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste.

Prezradíme ti tiež, kde trávili čas Marián Gáborík či Emma Zapletalová, ale aj to, aké ocenenie získal Tomi Kid Kovács. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Big Zee ukončil kariéru

Slovenský hokejista Zdeno Chára oznámil prostredníctvom svojho Instagramu, že oficiálne končí kariéru. Po 25 sezónach profesionálneho hokeja, 1 680 zápasoch základnej časti NHL, 200 zápasoch play-off a stovkách medzinárodných zápasov s hrdosťou oznamujem svoje rozhodnutie ukončiť kariéru v NHL. Je mi cťou, že sa dnes môžem vrátiť do TD Garden, aby som podpísal jednodňovú zmluvu s Bostonom Bruins a oficiálne ukončil svoju kariéru v tíme, ktorý pre mňa a moju rodinu toľko znamenal. K môjmu úspechu prispelo veľmi veľa ľudí, vrátane vás všetkých, a ja sa teším, že sa dnes popoludní budem môcť všetkým náležite poďakovať. Ďakujem, Big Zee, napísal na sociálnej sieti. Chára ukončil kariéru v 45 rokoch. Do NHL bol draftovaný v roku 1996 z tretieho kola tímom New York Islanders.

Pocta pre Tomiho Kida

Boxer Tomi Kid Kovács sa vďaka hlasovaniu obyvateľov rodného mesta zaradil medzi najúspešnejšie osobnosti Galanty v oblasti kultúrneho a športového života. „V zmysle tohto projektu mi bola venovaná lavička osobnosti, ktorú som si dnes oficiálne prevzal. Som veľmi rád, že aj v takejto náročnej dobe ľudia myslia aj na nás športovcov a ľudí, ktorí sa snažia niečo za sebou zanechať, venovať sa deťom a mládeži, ktoré to potrebujú a obetujú tomu mnoho svojho vlastného času a úsilia. Takéto gesto veľmi potešilo, som veľmi poctený a ešte raz ĎAKUJEM,“ uviedol na svojom Instagrame.

Úspešná sezóna pre Volka

Šprintér Ján Volko ukončil sezónu 2022 na 8. priečke európskeho rankingu v behu na 100 metrov a na 18. mieste v disciplíne beh na 200 m. Blahoželáme!

Skvelý Sagan

Počas víkendu sa uskutočnili Majstrovstvá sveta v cyklistike v austrálskom Wollongongu. Slovenský reprezentant a trojnásobný majster sveta Peter Sagan finišoval na siedmej priečke, keď v závere trate dlhej 266,9 km špurtoval o medailu.  „Majstrovstvá sveta @uci_cycling sú vždy špeciálne preteky! Dnes som zo seba vydal maximum a vo Wollongongu som obsadil pekné siedme miesto. Ďakujeme slovenskému tímu a federácii @slovakcycling za ich prácu a podporu,“ napísal na svojom profile.

Oddych v zahraničí

Bývalý hokejista Marián Gáborík trávil uplynulé dni s rodinou v Prahe. Atlétka Emma Zapletalová si zase užíva slnečné dni v Grécku.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame