Highlighty slovenských športovcov: Čo vybojovali slovenské strelkyne a čomu sa venuje Peter Sagan v Amerike?

Danka Barteková športová streľba

Tento týždeň nás potešili aj slovenské strelkyne (Zdroj: @dankabartekova)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Ak chceš vedieť, aké úspechy získali Slováci počas uplynulého týždňa a čomu sa venuje Peter Sagan v Amerike, si na správnom mieste. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe

Gratulujeme slovenským strelkyniam!

Členky Team Slovakia, Danka Barteková a Vanesa Hocková, získali 1. a 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v športovej streľbe v disciplíne skeet. V kategórii junioriek zvíťazila Adela Supeková!

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek obsadil na 500-metrovej trati na Majstrovstvách sveta v Dartmouthe štvrté miesto! V A-finále zaostali naši kajakári o 1,55 sekundy za víťazným španielskym kvartetom.

Športovci pomáhali

Tento víkend sa konal 14. ročník Charity Golf Cup pod záštitou bývalého hokejistu Petra Bondru. Vďaka tomuto projektu sa počas 13 ročníkov turnaja podarilo zakúpiť zdravotné pomôcky, prístroje, uhradiť náklady spojené s operáciou či liečením hendikepovaných detí v sociálne slabších rodinách. Aj tento rok sa pod Tatrami zišli slovenskí športovci a podnikatelia, jednoducho všetci, ktorí chcú pomáhať.