Highlighty slovenských športovcov: Mladí atléti prekvapili 6 medailami – kto stál na stupňoch víťazov?

Medaily pre slovenský šport

Úspešní Slováci na olympijskom festivale mládeže v Banskej Bystrici (Zdroj: TASR)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Prinášame ti medailovú bilanciu Slovákov z Európskeho olympijského festivalu mládeže i z majstrovstiev sveta vo vodnom slalome. Okrem toho ti prezradíme, kde trávil čas bývalý futbalista Róbert Vittek. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe

6 medailí pre mladých slovenských športovcov

Mladí slovenskí športovci a športovkyne získali na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici dve zlaté, jednu striebornú a tri bronzové medaily. Na EYOF súťažili športovci a športovkyne vo veku od 14 do 18 rokov, a to v desiatich športoch. Tenistka Renáta Jamrichová získala pre Slovensko dve zlaté medaily, najprv vo dvojhre a potom i vo štvorhre spoločne s Danielom Balaščákom. Striebro vybojovala Lenka Gymerská v behu na 400 metrov. Dve bronzové medaily v plávaní získal Samuel Košťál a jednu v skoku o žrdi Anna Šimková.

Oddych v zahraničí

Bývalý futbalista Róbert Vittek sa počas uplynulého víkendu zúčastnil pretekov Formuly 1. Pohľad na najrýchlejšie autá planéty si užil na okruhu v maďarskom Hungaroringu.

Automobilový pretekár Matej Homola si pre zmenu od štvorkolesových tátošov na chvíľu oddýchol. Aktuálne totiž trávi čas na tripe v Nórsku.

Ďalší titul pre Hamšíka

Futbalista Marek Hamšík so svojím tímom Trabzonspor získal turecký Superpohár. Trabzonspor v sobotnom zápase na olympijskom štadióne v Istanbule zdolal víťaza Tureckého pohára Sivasspor jednoznačne 4:0.

Striebro pre Slafkovského

Reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský získal na majstrovstvách sveta v nemeckom Augsburgu striebornú medailu. Vo finále dosiahol čas 102,23 sekundy, za prvým domácim reprezentantom Siderisom Tasiadisom zaostal o 1,18 sekundy. Nebyť štyroch trestných sekúnd, Slafkovský by získal zlato. Dnes to boli pre mňa emotívne preteky so strieborným koncom. Verím, že sa mi podarilo vyvolať pozitívne emócie všetkým, čo mi držali palce, veď o tom je šport,“ napísal pod fotku. Ďalší Slovák na pretekoch, Matej Beňuš, skončil na 5. mieste.

Ďalšiu medailu získalo Slovensko v tímovej súťaži. Posádka v zložení Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský si svojím výkonom v pretekoch 3xC1 vyslúžila striebro.