Highlighty slovenských športovcov: Životný prestup Drahovského, podpisy v NHL aj Vlhová na vrchole

Výhľad na Tatry

Ktorý slovenský športovec sa dostal na najvyššie miesto Slovenska? (Zdroj: Tomáš Šereda)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe

Životný prestup

Sedemnásobný najlepší futsalista Slovenska, Tomáš Drahovský, sa v sobotu oženil s partnerkou Adriánou. Gratulujeme a želáme všetko dobré!

Sagan dokončil ďalšiu Tour

Cyklista Peter Sagan skončil v záverečnom dojazde 109. ročníka Tour de France piaty. Toto umiestnenie si pripísal aj v 4. etape, slávne etapové preteky ukončil aj s dvoma štvrtými priečkami (v 3. a 15. etape), raz skončil šiesty (v 2. etape). Sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže prišiel o rekord z roku 2018, keď si vybojoval 477 bodov. Belgičan Wout Van Aert si ich v tohtoročnej edícii pripísal o tri viac. Saganovi sa podarilo nazbierať 120, v boji o zelený dres to stačilo na deviatu priečku.

„Skončila sa ďalšia letourdefrance, moja prvá vo francúzskom tíme. Chcel by som poďakovať Jeanovi-Renému, všetkým asistentom tímu a mojim kolegom za ich prácu, všetkým našim sponzorom a priateľom tímu za podporu, ako aj ASO a fantastickým davom, ktoré každý deň fandili od Kodane po Paríž, cez Dánsko, Belgicko, Švajčiarsko a Francúzsko. Vidíme sa budúci rok!“ napísal na svoj Instagram. Na záverečnej etape ho dokonca podporoval kapitán bronzových hokejistov z Pekingu, Marek Hrivík!

Podpisy zmlúv v NHL

V predošlých highlightoch sme písali o drafte NHL, ktorý ovládli Slováci. Počas tohto týždňa sa dokonca štyrom z nich podarilo podpísať nováčikovske zmluvy s klubmi. Medzi nimi jednotka draftu Juraj Slafkovský, dvojka draftu Šimon Nemec a taktiež Filip Mešár a Adam Sýkora.

Vlhová na vrchole

Petra Vlhová sa na svojom instagrame pochválila, že zvládla zdolať najvyšší vrch Slovenska, Gerlachovský štít.

Leto v plnom prúde

Športovci si vedia užívať aj leto. Dokonca aj tí zimní. Naša bývalá úspešná lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa zabáva v bazéne a MMA zápasník Attila Végh popri všetkých pracovných povinnostiach stíha relaxovať aktívnym spôsobom na bicykli.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame