Highlighty slovenských športovcov: Historický úspech na drafte NHL!

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: instagram/_slafkovsky_)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Uplynulý týždeň bol najmä v znamení historického úspechu počas draftu NHL, naši športovci ale nezaháľali ani na Svetových hrách v neolympijských športoch v americkom Birminghame. Ak ťa ale zaujíma aj to, kde oddychuje Martin Škrtel alebo Adam Húska,  čítaj ďalej. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe

Slováci ovládli draft NHL

Slovenskí mladí hokejisti ovládli tohtoročný draft NHL. Jednotka aj dvojka draftu, traja hráči v prvom kole, šiesti celkovo. To je bilancia Slovákov. Jednotkou draftu sa stal Juraj Slafkovský hrajúci vo fínskej lige za tím TPS Turku, ktorého si vybral Montreal Canadiens. New Jersey Devils si ako draftovanú dvojku vybrali obrancu Šimona Nemca, ktorý sa stal najvyššie draftovaným obrancom draftu. Len druhýkrát v histórii mala krajina mimo Severnej Ameriky jednotku aj dvojku draftu. Prvým prípadom bol Ovečkin a Malkin v roku 2004. Tentokrát sa to podarilo Slovákom. V prvom kole prišiel na rad aj útočník Filip Mešár a vo zvyšných šiestich zazneli ešte tri slovenské mená – útočníci Adam Sýkora, Servác Petrovský a Adam Žlnka.

Vacation mood

Zaujíma ťa ako dovolenkujú naši športovci? Martin Škrtel sa vrátil do svojho bývalého pôsobiska a chvíle trávi v Turecku. Hokejový brankár Adam Húska si užíva slnečné dni v Chorvátsku. Hokejista Tomáš Jurčo zas oddychuje v Grécku.

Úspešný víkend v Birminghame

Karatistka Ingrida Suchánková a plutvová plavkyňa Zuzana Hrašková získali bronz na Svetových hrách v neolympijských športoch v americkom Birminghame. Hrašková si vyplávala bronz vo finále na 100 m Bi Fins, Suchánková potom v boji o 3. miesto v kumite do 61 kg vybojovala pre Slovensko 25. medailu zo Svetových hier v histórii.

https://www.instagram.com/p/Cf2mAvZNPIT/

Aktívny oddych

Športu nedávajú stopku ani počas leta. Naša skvelá lyžiarka Petra Vlhová trávi čas na bicykli spoločne so svojim tímom vo Švajčiarsku, bývalý hokejista Ľubomír Višňovskí si zasa obľúbil golf.

 

 

 

 

Odporúčame