Highlighty slovenských športovcov: Medzi najlepšími Vlhová, Fialková, Svitko a Škriniar – aké ocenenia získali?

Škriniar sa stal futbalistom roka (Zdroj: TASR)

#Milan Škriniar sa stal futbalistom roka a Petra Vlhová si prevzala krištáľový glóbus za triumf v slalome Svetového pohára. Život športovcov ale nie je založený iba na úspechoch a trofejách. Ak ťa okrem zaujíma aj ich bežný život, si na správnom mieste. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Škriniar po tretíkrát futbalistom roka

Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2021 sa stal obranca Milan Škriniar, ktorý aktuálne pôsobí v Inter Miláno. Obhájil tak prvenstvá z minulého i predminulého roka. Na druhom mieste skončil Marek Hamšík a tretie miesto obsadil Juraj Kucka. Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho futbalistu Slovenska do 21 rokov získal Tomáš Suslov. Najlepším hráčom Fortuna ligy sa stal Vladimír Weiss ml. zo Slovana Bratislava. Najlepším trénerom sa stal a Cenu Jozefa Vengloša obhájil Vladimír Weiss st., ktorý momentálne trénuje bratislavský Slovan. Futbalistkou roka sa jubilejný desiatykrát v kariére stala Dominika Škorvánková.

Vlhová si prevzala cenu pre najlepšiu slalomárku sezóny

Petra Vlhová si vo Francúzsku prevzala krištáľový glóbus za triumf v slalome Svetového pohára. Úspešnú sezónu zároveň ukončila tretím miestom v obrovskom slalome a v celkovom hodnotení jej patrí druhá priečka za Mikaelou Shiffrinovou.

Volko za komentátorským stolom

Šprintér Ján Volko na halových MS v Belehrade okrem športových výkonov predviedol aj tie komentátorské. Takto spoločne s Alfonzom Juckom komentovali atletiku.

Úspešný záver sezóny pre Fialkovú

V pretekoch na 10 km v nórskom stredisku Holmenkollen sa biatlonistke Paulíne Fialkovej podarilo vďaka čistej streľbe obsadiť tretiu priečku. Po vyše dvoch rokoch späť na pódiu. Nenachádzam slová, ktoré by opísali moju radosť a spokojnosť. Štyri čisté položky sa mi podarilo streliť pred dneškom len 2-krát! Ďakujem celému tímu a Vám všetkým, ktorí ste tu boli pre mňa, keď som to potrebovala,“ dušovala sa na svojom Instagrame. Radosť s ňou, samozrejme, zdieľala aj sestra Ivona, ktorá v pretekoch skončila na 18. mieste.

Oddychujú spoločne so svojimi polovičkami

Bývalý hokejista Marián Gaborík a aktuálne najlepší futsalista Tomáš Drahovský svoj voľný čas trávia s partnerkami. Pozrite sa, ako im to pristane!

Mimoriadna cena pre Svitka

Motocyklový pretekár Štefan Svitko získal Mimoriadnu cenu Krištáľového krídla za rok 2021. Udeľuje sa osobnostiam za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí alebo iný výrazný počin v hodnotenom roku. Svitko v januári na Rely Dakar predviedol okrem športových výkonov aj veľký ľudský rozmer zápolenia a športového ducha. Počas pretekov zastavil, aby pomohol zranenému súperovi z Argentíny, Lucianovi Benavidesovi. Svitko získal európsku cenu fair play 2021 za príkladné vystupovanie v duchu humanizmu a spolupatričnosti počas pretekov Rely Dakar.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame