Henry Cavill končí ako zaklínač: Kto bude hrať Geralta z Rivie?

Henry Cavill Zaklínač

Henry Cavill ako Zaklínač (Zdroj: Netflix)

#Britský herec Henry Cavill sa predstavil v známej knižnej, hernej a už aj seriálovej podobe Geralta z Rivie v dvoch sezónach. Natáčanie tretej série Zaklínača sa už skončilo a podľa doterajších skúseností s postprodukciou prvej a druhej série môžeme očakávať tú tretiu niekedy na prelome apríla a mája. Po tej však obľúbený herec odovzdá meč svojmu nástupcovi.

Kto si zahrá bieleho vlka vo štvrtej sérii?

Ten, kto prevezme ikonický strieborný a oceľový meč spolu so zaklínačským medailónom, bude Liam Hemsworth. Ten vo svojom príspevku na Instagrame odkazuje svojmu predchodcovi, že je jeho obrovský fanúšik a že bude česť prevziať po ňom rolu Geralta z Rivie.

Vo fanúšikoch to zanechalo rôzne emócie

Pod príspevkami oficiálnych účtov, či už Henryho Cavilla, Liama Hermswortha alebo netflixového účtu pre seriál sa objavilo množstvo rôznych komentárov. Drvivá väčšina z nich si praje, aby obľúbený herec, ktorý sám postavu bieleho vlka miloval, zostal jeho hlavným protagonistom.

Aký je dôvod odchodu?

Prečo a či sa vôbec Henry rozhodol sám opustiť tento projekt, nevieme. Dôvodov môže byť viacero. Niektorí tvrdia, že nebol spokojný s tým, akým smerom sa seriál uberá. Faktom však zostáva, že bude vyťažený pri nakrúcaní nového Supermana.

Herec svoj odchod nijak nekomentoval. V príspevku podľa vlastných slov „odovzdáva meče skvelému pánovi Liamovi Hemsworthovi“, ktorý prevezme mandát ako biely vlk. Zároveň mu poprial, aby si svoju novú rolu užil.

Samotný odchod ale vyvoláva množstvo otázok. Najmä preto, lebo Cavill je veľký fanúšik postavy Geralta z Rivie a doslova si vyžiadal, aby mohol bielovlasého zabijaka príšer stvárniť. Vo viacerých rozhovoroch priznal, že prečítal všetky knihy a hral hry z tejto ságy. Jeho koniec v seriáli je preto minimálne kontroverzný.

Nám už len zostáva popriať novému Geraltovi veľa šťastia, nech mu ide zabíjanie monštier rovnako dobre ako tomu aktuálnemu. A Henrymu želáme, nech sa mu darí v ďalšej kariére.

Koho by si videl najradšej v roli Geralta z Rivie?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame