Kvôli nemu by bol ochotný vrátiť sa späť z dôchodku: Olympijský víťaz a dvojnásobný šampión UFC má veľké plány!

Henry Cejudo

Olympijský medailista a dvojnásobný UFC šampión Henry Cejudo (Zdroj: Instagram/henry_cejudo)

#Bývalý šampión UFC v mušej a bantamovej váhe Henry Cejudo potvrdil, že má záujem o návrat do profesionálneho MMA. Po jeho poslednom zápase proti Dominikovi Cruzovi ukončil kariéru na vrchole, ale súčasné výkony Aljamaina Sterlinga v ňom vzbudzujú nutkanie vrátiť sa späť do bojového kolotoča.

Trojnásobný šampión v dvoch odlišných športoch

Henry Cejudo sa venoval bojovým umeniam odmalička, no na vrcholovej úrovni sa rozhodol len pre čisté zápasenie. V ňom dosiahol najväčšie maximum, aké sa dosiahnuť dalo – zlatá olympijská medaila na LOH v Pekingu 2008.

Po dosiahnutí absolútneho vrcholu v zápasení sa chcel posunúť ďalej, a tak sa presunul do MMA ako nováčik. Ako neporazený bojovník so skóre 6-0 dostal v roku 2014 ponuku do UFC. Štyri roky nato sa stal šampiónom mušej váhy, s čím sa ešte stále nedokázal uspokojiť.

Jedna úspešná obhajoba s dopingovým hriešnikom T.J. Dillashawom, ktorý bol v tom čase šampiónom bantamovej váhy, ho dostatočne motivovala, aby sa pokúsil o zisk titulu v ďalšej divízii. O uvoľnený titul bantamu, ktorý Dillashaw stratil po jeho dopingovej afére, sa pobil s Marlonom Moraesom. Cejudo vyhral tesne pred koncom 3. kola a po prvej úspešnej obhajobe ukončil kariéru.

Po Sterlinga by sa vrátil

Napriek tomu, že má Aljamain Sterling za sebou už tri úspešné titulové zápasy, ani s jedným nebola väčšina fanúšikov spokojná. Najprv o uvoľnený titul po Cejudovom odchode vyhral na diskvalifikáciu Petra Yana. Odveta s Yanom bola extrémne tesná, no u dvoch bodových rozhodcov vyhral.

Zápas s Dillashawom po jeho odpykaní si trestu sprevádzala ďalšia kontroverzia. Dopingový hriešnik už nastúpil do zápasu s vykĺbeným ramenom a tak jeho výkon aj v zápase vyzeral. Cejudo sa už veľmi dlhú dobu so Sterlingom naťahuje a niekoľkokrát verejne priznal, že Sterlinga za šampióna nepovažuje.

Po obhajobe Sterlinga s Dillashawom ho Cejudo vyzval a rovno navrhol galavečer UFC 284. Ten ale Sterling rovno zatrhol s tým, že najbližšie nastúpi do zápasu v polovici roka 2023. Ak by Cejudo bol ochotný počkať, vedenie UFC by rozhodne o tento zápas malo záujem.

Kto by vyhral v zápase na 5x5 minút o titul UFC?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame