Retro sa vrátilo na TikTok: Nápad z minulého storočia zažíva na sociálnej sieti nevídaný boom

Tričko meniace farby

Tričko meniace farby (Zdroj: mightyswell.com)

#Za retro pokladáme všetko, čo bolo kedysi v móde a dnes sa znova vracia. Jedna z módnych vychytávok 90. rokov minulého storočia je na sociálnej sieti TikTok čoraz viac populárna. Reč je o tzv. tepelne reaktívnom oblečení (heat-reactive), ktoré počas zmeny teploty mení farby. Tridsiatnici si na túto módu zrejme budú pamätať ešte z ich detstva.


Ivana sa venuje ručnej výrobe šperkov: Keď si spomeniem na svoje začiatky, bolo pre mňa nereálne dosiahnuť počet 400 fanúšikov


Ľudí fascinuje tričko meniace farby

Trend nastal zo dňa na deň. Na sieti pribúdali videá o tom, ako ľudia nahrievajú svoje tričká a tie následne menia farbu. 20-ročný Jack Lawrence, ktorý na TikTok taktiež prispieva, skúsil zainvestovať. Za tisíc dolárov si kúpil bundu Stone Island, ktorú následne fénoval a z fialovej sa stala ružová. Vyplatilo sa. Videá prilákali viac ako 300-tisíc nových fanúšikov.

„Nie je to v skutočnosti môj štýl, ale povedal som si, že je to niečo, čo by mohlo upútať pozornosť ľudí,“ hovorí Jack pre magazín Vogue. „TikTok naozaj prekvitá. Sledovať niečo také ako tričko či bunda meniaca farby je pre divákov uspokojujúce. Ľudia sú tým fascinovaní.“

@cultureforce

I’m getting a bit addicted to heat reactive jackets 🤣 #trapstar #fashiontiktok #streetwear #tiktokfashion

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Sociálne siete majú tendenciu zaujať nás farebným a zábavným obsahom. Táto móda je na to ako stvorená. Preto dáva zmysel, že na TikToku sú najpopulárnejšie módne videá tie, v ktorých ľudia tancujú v oblečení, ktoré pravidelne mení farbu. Nárast podľa Jacka mohol zapríčiniť aj fakt, že podobne ako sa mení táto móda, tak sa začína meniť aj naša planéta. Všetko so všetkým súvisí.

Kúpiť sa dá aj dnes

Módne kúsky nabrali na popularite ešte začiatkom 90. rokov, najmä po odvysielaní reklamy. V nej sa každým dotykom menila farba na svetlejší alebo tmavší odtieň tej pôvodnej. Šialenstvo zašlo až do takej podoby, že si na tričká ľudia kreslili rôzne tvary. To boli ešte časy, keď mobily mali veľkosť knihy a Wi-Fi by si hľadal márne.

Nakoľko trendy sa dobre predávajú, rôzne typy oblečenia, ktoré mení farbu, si môžeš kúpiť aj dnes. Dokonca sú kúsky dostupné aj v koženkovom prevedení. Ak nie si taký odvážny typ, skús bežné tričko v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach.

Pamätáš si na túto módu aj ty?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, vogue.com
Odporúčame