Ponuka HBO na september: Priprav sa na seriál od Ridleyho Scotta, fantastické filmy a mysterióznu minisériu

Záber z filmu Bad Boys navždy

Bad Boys navždy (Zdroj: CINEMAX)

#Leto je oficiálne ukončené, dovolenky nahradil pracovný zhon a školáci už zarezávajú v laviciach. Už nám len zostáva dúfať, že pandémia koronavírusu nás opäť nezavrie v našich domovoch. Pokiaľ nechceš po večeroch riskovať, máme pre teba skvelú alternatívu.

HBO si totiž aj na september pripravilo solídnu nálož noviniek, ktoré môžeš sledovať. Nechýba seriál od Ridleyho Scotta, tohtoročná akčná pecka, nové seriály či dokument, ktorý by pre teba mal byť povinnosťou. Čo si vyberieš ty?

Raised by Wolves (4. septembra tri časti, každý piatok dve nové časti)

Úžasný príbeh ľudského zrodenia a radosti z výchovy potomkov naruší koncentrované zlo. Veľkolepé, výtvarné obrazy katastrofy aj parádne nasnímanú akciu prináša sci-fi seriál majstrovského rozprávača Ridleyho Scotta a ďalších skvelých režisérov.


Režisér Gladiátora či Votrelca natočil svoj prvý sci-fi seriál z budúcnosti: Sleduj ukážku pre novinku od HBO Max


Pojednáva o dvoch androidoch – Otcovi a Matke, ktorí sú poverení výchovou ľudských detí na tajomnej panenskej planéte. Keď začnú náboženské rozdiely ohrozovať súdržnosť rozrastajúcej sa kolónie ľudí, androidi zistia, že ovládať ľudskú vieru je zradná a náročná úloha.

A Rainy Day in New York (sobota 5. septembra)

Woody Allen sa týmto filmom vracia do súčasnosti a do svojho milovaného New Yorku. Gatsby Wells je študent fiktívnej univerzity Yardley a syn bohatých Newyorčanov. Hoci ho sprevádzajú pocity vykorenenosti a odcudzenia od väčšiny ľudí na Yardley, ktorými opovrhuje, vytrvalo navštevuje prednášky kvôli svojej priateľke Ashleigh, bohaté študentke z Tusconu.

Ashleigh má urobiť pre školské noviny rozhovor s legendárnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom a vydáva sa za ním na Manhattan. Gatsby miluje staré zákutia New Yorku a rád by Ashleigh vzal na obľúbené miesta rodného mesta. Nádej na romantický víkend sa rozplynie, keď Pollard jeho dievča pozve na svoj najnovší film.

Jojo Rabbit (nedeľa 6. septembra)

Režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok) natočil príbeh z druhej svetovej vojny so svojským štýlom humoru – a hneď dostal Oscara za najlepší adaptovaný scenár! Zlom v živote osamelého nemeckého chlapca Joja (Roman Griffin Davis) nastane v okamihu, keď zistí, že jeho mamička (Scarlett Johansson) ukrýva v podkroví židovskú dievčinu (Thomasin McKenzie).


Filmové legendy: Christopher Nolan je meno, ktoré sa spája s tými najväčšími filmovými peckami posledných rokov


Od tej chvíle musí malý Jojo, ktorému v rôznych životných situáciách pomáha jeho imaginárny priateľ, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi), čeliť svojmu vlastnému zaslepenému nacizmu.

The Wow (pondelok 7. septembra, každý pondelok nová časť)

Dokumentárny seriál HBO z dielne držiteľov ceny Emmy a nominácie na Oscara Jehane Noujaimovej a Karima Amera (spoločne natočili napríklad dokument Veľký hack o vplyve spoločnosti Cambridge Analytica na americké prezidentské voľby roku 2016) skúma pochybnú sektu NXIVM a sleduje širokú škálu ľudí, ktorí sa k nej v túžbe po sebazdokonalení pripojili.

Hlavní predstavitelia skupiny vrátane zakladateľa Keitha Raniera boli obvinení z obchodovania s ľuďmi, zo sprisahania a organizovaného zločinu. Dokument kriticky nazerá na skúsenosti členov NXIVM a vyzdvihuje ich túžbu po osobnom rozvoji. Jehane Noujaim sa touto témou začala zaoberať v roku 2010, kedy sa zúčastnila úvodného workshopu NXIVM.

The Third Day (utorok 15. septembra, každý utorok nová časť)

Mysteriózna miniséria Dennisa Kellyho a Felixa Barretta je rozdelená do dvoch častí, nazvaných Leto a Zima. V Lete, pozostávajúcom z prvých troch častí, stvárňuje Jude Law (napríklad Nový pápež z produkcie HBO) muža menom Sam, priťahovaného k tajomnému ostrovu pri britskom pobreží.

Tam narazí na skupinu ostrovanov odhodlaných za každú cenu zachovať svoje tradície. V Zime, odohrávajúcej sa v priebehu ďalších troch častí, hrá Naomie Harris (Moonlight) neústupnú Helen, ktorá prichádza na ostrov hľadať odpovede a rozpúta bitku, ktorá má rozhodnúť o osude.

Bad Boys for Life (piatok 20. septembra)

Mike Lowrey (nestarnúci Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú späť a pred nimi posledná spoločná jazda. Mike po sérii atentátov presvedčí zdráhavého vtipkára Marcusa, aby odložil odchod do penzie a naposledy sa s ním vydal do akcie.


Všestranný talent, po ktorom zostane v Hollywoode veľká diera: Toto je 20 zaujímavostí o Chadwickovi Bosemanovi


Dvojica spojí sily s mladšími kolegami z elitnej jednotky AMMO, aby im pomohli dopadnúť neľútostného šéfa drogového kartelu Aretas z Miami. Séria začatá snímkou Bad Boys režiséra Michaela Baya v roku 1995 sa so cťou uzatvára.

Judy (nedeľa 27. septembra)

V zime roku 1968 prichádza Judy Garland (Renée Zellwegerová za túto úlohu získala svojho druhého Oscara!) do Londýna, aby vystúpila na päťtýždňovom turné beznádejne vypredaných koncertov. Dochádzajú jej peniaze a jej manželstvo, už štvrté, sa rúca. Od začiatku jej svetového úspechu v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz uplynulo tridsať rokov.

Zmyslom pre humor a vrelosťou okúzľuje hudobníkov, fanúšikov aj priateľov a jej sny o romantickej láske sa zhmotňujú, keď stretáva Mickeyho Deansa, svojho budúceho piateho manžela… Pod maskou šťastnej hviezdy sa skrýva krehká žena; v žiari reflektorov strávila tvrdou prácou uplynulých štyridsať rokov a je vyčerpaná. Vracajú sa jej spomienky na stratené detstvo a zo všetkého najviac túži byť doma so svojimi potomkami. Nájde v sebe silu pokračovať?

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa, HBO,
Odporúčame