Zažeň jesennú depresiu dávkou skvelých noviniek od HBO: Pozri sa, na čo všetko sa môžeš tento mesiac tešiť

Harrison Ford vo filme Volanie divočiny

The Call of Wild (Zdroj: YouTube/20th Century Fox)

#Máme tu október, čo už tradične znamená zmenu počasia a príval jesennej depresie vo svojej plnej kráse. Daždivé a veterné dni v spojení so stále kratšou dĺžka Slnka na oblohe príliš neprispievajú k tomu, aby sme sa cítili dobre. A k tomu ešte tá korona, všakže.


Režisér Gladiátora či Votrelca natočil svoj prvý sci-fi seriál z budúcnosti: Sleduj ukážku pre novinku od HBO Max


Pokiaľ nie si ten typ, ktorý sa rád túla pestrofarebnými horami, pokojne sa zabaľ do deky, urob si dobrý čaj alebo silné kakao a sadaj pred telku/notebook. HBO si totiž pre teba pripravilo skvelú ponuku noviniek, ktoré by ti rozhodne nemali ujsť.

Seriál Vlasť (4. október, každú nedeľu nová časť)

Silná dráma zaujímavo spracováva modernú európsku históriu. Dve baskické rodiny zasiahol násilný konflikt vyvolaný Španielskou národnou stranou a teroristami organizácie ETA. Život Bittori a jej rodiny sa obráti hore nohami, keď ETA zavraždí jej manžela Txata.

Skončí tak aj priateľstvo s najlepšou kamarátkou Miren, ktorej syn je jedným z členov teroristickej organizácie. Obe rodiny musia čeliť nielen zármutku, ale aj morálnym paradoxom. Dokážu si počas viac ako troch desiatok rokov, ktoré budeme na obrazovke sledovať, odpustiť a nájsť cestu z kruhu násilia a nenávisti? Seriál vznikol na motívy rovnomenného bestselleru Fernanda Aramburua.

Film Volanie divočiny

V adaptácii legendárneho rovnomenného románu Jacka Londona opäť ožíva dobrodružný príbeh odvážneho psa Bucka a samotára Johna Thorntona (Harrison Ford), ktorému sa Buck musí naučiť dôverovať. Život hýčkaného Bucka sa zmení, keď je z domu v slnečnej Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku.

Tu musí v záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane a len vďaka nezlomnej vôli dokáže v drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí uniknúť a nájsť nového priateľa, samotárského dobrodruha Johna Thorntona. Pozeraj sa z úcty ku klasike aj pre potešenie oka – ľadová krása aljašskej prírody berie dych.

Miniséria Mala si to vedieť (26. október)

Skvele natočená, premyslene obsadená, dramaticky vygradovaná šesťdielna miniséria scenáristu Davida E. Kelleyho (Veľké malé klamstvá) a režisérky Susanne Bier (Nočný recepčný) pojednáva o úspešnej psychoterapeutke Grace Fraser (Nicole Kidman), jej manželovi Jonathanovi (Hugh Grant) a milovanom synovi Henrym (Noah Jupe), ktorý navštevuje prestížnu súkromnú školu v New Yorku.


VIDEO Mimoriadny a aktuálny: Na HBO nájdeš dokument o odhaľovaní korupcie a špiny investigatívnymi novinármi


Zdanlivo idylický život krásnej rodiny sa znenazdajky obráti naruby: namiesto osláv Gracinej prvej publikovanej knihy sa rieši bezcitná vražda, zmiznutý manžel a reťazec hrozných udalostí. Katastrofa pred zrakmi verejnosti narastá do netušených rozmerov. Grace musí pochovať svoj doterajší život a začať kvôli sebe aj svojmu dieťaťu znova.

Film Malé ženy (11. október)

Najlepšia z 8 filmových či seriálových adaptácií jednej z najobľúbenejších dievčenských literárnych klasík Louisy May Alcott. Autorka a režisérka Greta Gerwig (Lady Bird) vo svojom treťom celovečernom filme zložila poklonu pôvodným Malým ženám, a zároveň sa v alter egu autorky – Jo Marchovej odráža jej fiktívny život.

V podaní Grety Gerwig sa obľúbený romantický príbeh kvarteta svojráznych sestier Marchových stáva nadčasovým a veľmi aktuálnym. V úlohách mladých dám Jo, Meg, Amy a Beth Marchových v nádherných, Oscarom ocenených kostýmoch za výbornej filmovej hudby Alexandra Desplata zažiaria Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh a Elize Scanlen. Ďalej účinkujú Timothée Chalamet ako ich sused Laurie, Laura Dern ako matka rodu a Meryl Streep ako teta.

Okrem toho však musíme spomenúť aj akčný sci-fi horor Pod vodou (Underwater), v ktorom svoje herecké kvality potvrdzuje Kristen Stewart. Dobehnúť môžeš aj pokračovanie komerčne úspešného hororu It: Chapter 2 či snímku Výnimoční priatelia (A Beautiful Day in the Neighborhood). V tej svoje herecké kvality predviedol Tom Hanks. Čo si z ponuky HBO na október vyberieš ty? 

Zdroj: hashtag.sk, HBO, Tlačová správa
Odporúčame