Veľkolepý január na HBO Max: Očakávaný seriál The Last of Us aj nová dráma s Markom Wahlbergom

Seriál The Last of Us

V januári má na HBO Max premiéru aj seriál The Last of Us (Zdroj: HBO)

#V januári nás na HBO Max čaká ďalšia várka noviniek. Tešiť sa môžeš na nové epizódy obľúbeného dobového seriálu Babylon Berlin, dokument o nedávnych údajne predaných futbalových majstrovstvách, tretiu sériu superhrdinky Stargirl či čerstvú biografiu Marka Wahlberga. Z redakcie však odporúčame zakrúžkovať si 16. január, kedy začína dlho očakávaný seriál podľa hernej predlohy The Last of Us.

Babylon Berlin IV. – seriál

Aj štvrtá séria populárneho nemeckého seriálu sa odohráva v Berlíne na jeseň roku 1929. Vo výpravnom detektívnom seriáli vyšetruje komisár Gereon Rath zločiny v meste zmietanom ekonomickou krízou, protestmi a divokými večierkami.

V úvode série sa spolu so Stennesom a ďalšími asi dvoma stovkami mužov z veliteľstva SA Rath pripravuje na pouličnú bitku, hoci Hitler vydal zákaz pochodov z Mníchova. Vojaci sa chystajú zakročiť na Ku ́Damme.

Tí, čo predali futbalové majstrovstvá – dvojdielny dokument

Voľba usporiadateľa majstrovstiev sveta vo futbale rôznym krajinám po celom svete je prestížna záležitosť. Je však zamorená úplatkárstvom, korupciou, globálnou politikou, zákulisnými dohodami a chamtivosťou. Všetko vyšlo najavo, keď bola organizácia majstrovstiev v roku 2022 pridelená Kataru, púštnej krajine s vysokými letnými teplotami, prakticky nulovým záujmom obyvateľstva o futbal a bez kvalitných štadiónov svetovej úrovne. Zato s veľkým množstvom peňazí…

The Last of Us – seriál

Dvadsať rokov po zániku modernej civilizácie je osudom skúšaný Joel najatý, aby prepašoval z nebezpečnej karanténnej zóny štrnásťročnú Ellie. Musia sa vydať na cestu Spojenými štátmi a spoliehať jeden na druhého, aby prežili.

Pripomeň si ikonické zábery z rovnomennej ultrapopulárnej hry na PlayStation v deväťdielnom seriáli z dielne tvorcu oceňovaného Černobyľu Craiga Mazina a jeho spoluproducenta Neila Druckmanna, šéfa hernej vývojárskej spoločnosti Naughty Dog.

Pelosiová v úrade – dokument z produkcie HBO

Uznávaná dokumentaristka Alexandra Pelosi vo svojom štrnástom dokumente natočenom pre HBO mapuje život milovanej matky a zároveň predsedníčky Snemovne reprezentantov Spojených štátov amerických Nancy Pelosi.

Autorka zachytáva významné míľniky v matkinej kariére, ktorá viedla až k inaugurácii prezidenta Josepha Bidena v januári 2021. Snímka, nakrúcaná v štýle cinéma vérité po celé tri desaťročia, prináša jedinečný pohľad do zákulisia života jednej z kľúčových političiek americkej Demokratickej strany a ukazuje, ako sa tvorili dejiny.

Stargirl III. – seriál

Aj tretia séria seriálu z produkcie DC Universe sleduje stredoškoláčku Courtney Whitmore. Tá sa presťahuje do Blue Valley v štáte Nebraska po tom, čo sa jej matka opäť vydá za Pata a inšpiruje partičku mladých hrdinov k tomu, aby zastavili zloduchov z minulosti.

Superhrdinská dráma je adaptáciou komiksu Geoffa Johnsa Stargirl z roku 1999, v ktorom sa predstavuje prvý tím superhrdinov zvaný Americký spolok spravodlivosti. Courtney dúfa, že v Blue Valley konečne zavládne mier, pretože Starman je späť a jej bývalí nepriatelia zo superzločineckého prostredia sľúbili, že už budú dobrí. Nevie však, či im veriť.

Krásne bytosti – film

Štrnásťročný Balli je bytostný outsider z rozvrátenej rodiny. Márne hľadá oporu doma či v škole, kde je obeťou šikany. Všetko sa mení vo chvíli, keď stretne troch problematických tínedžerov. Tí ho nečakane vezmú medzi seba.

Partia, v ktorej dominuje násilný Konni a inteligentný Addi, ponúkne Ballimu chýbajúci domov. Druhá snímka Guðmundura Arnara Guðmundssona rozpráva s poetickým citom a surovosťou o vzťahoch. ktoré môžu trvať večne a pomáhajú nás formovať v tých najdôležitejších chvíľach, i o krutosti a nehe rodiacich sa na magickej hranici medzi detstvom a dospelosťou.

Otec Stu – film

Túto drámu napísal sám život. Herec a producent Mark Wahlberg len skutočný príbeh zdvihol zo zeme a keď mu na realizáciu nedalo peniaze žiadne z oslovených štúdií, jednoducho rozbil prasiatko a zaplatil si film sám.

Stuart Long zavesil boxerské rukavice na klinec a stal sa inšpiratívnym kňazom. Rozhodol sa bojovať so svojou ťažkou chorobou a zlepšiť život stovkám ľudí vrátane svojho starnúceho otca, ktorého si zahral oscarový Mel Gibson. Starosvetská dojemná životopisná dráma o viere a spasení ťa doženie k slzám.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame