HBO Max v auguste: Tajomstvá Whitney Houston, boj s počítačovým algoritmom v Pani Davisovej aj pohodový Superman a Lois

Pani Davisová je sci-fi komediálna dráma (Zdroj: HBO)

#HBO Max ťa bude aj v auguste zásobovať poriadnou dávkou skvelých filmov a seriálov. Nahliadneš do tajov súkromného života megahviezdy Whitney Houston, no pozrieš sa aj na život vojakov počas druhej svetovej vojny, v populárnej minisérii Pluk mizerov. Ak by si chceš viac napätia, tak si rozhodne pusť Večnú dcéru, no a na odľahčenie si pre teba streamovacia služba pripravila ďalšiu sériu pohodovky Superman a Louis. Máš sa rozhodne na čo tešiť!

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody – film

Film je emotívnou a srdcervúcou oslavou života jedinečnej a nezabudnuteľnej Whitney Houston jednej z najúspešnejších speváčok v histórii pop music. Whitney Houston už ako dieťa rada spievala so svojou matkou Cissy v kostole v New Jersey ale ani vo sne by ju nenapadlo že sa stane speváckou ikonou svojej generácie. Snímka nás prevedie životom, kariérou a veľkolepými vystúpeniami s najobľúbenejšími hitmi nezabudnuteľnej Whitney Houston.

Pluk mizerov – seriál

S nadšením prijatá šesťdielna britská miniséria rozpráva pozoruhodný príbeh o tom, ako povstalci britskej armády vytvorili v severoafrickej púšti počas najtemnejších dní druhej svetovej vojny najelitnejšiu špeciálnu jednotku na svete.

V úvodnej časti sú David Stirling (Connor Swindells) a Jock Lewes (Alfie Allen) frustrovaní vedením armády a priebehom vojny v severnej Afrike, a preto vymyslia plán, ako vysadiť mužov v púšti a zaútočiť na nepriateľské jednotky spoza frontovej línie.

O úspešný scenár sa postaral Steven Knight, autor scenára filmu Prísľuby z Východu, ale tiež Peaky Bliders: Gangov z Birminghamu, Taboo alebo životopisnej drámy Spencer, a budúci rok čaká nielen milovníkov Bratstva neohrozených a ďalších špičkových vojnových seriálov ďalšia séria!

Superman a Lois III. – seriál 

Nová, už tretia séria pohodovej show, hodnotenej ako jeden z najlepších súčasných počinov týkajúcich sa hrdinov DC univerza. Clark a Lois teraz spoločne pracujú v Smallvillských novinách a užívajú si pokoj malého mesta. Loisina rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je však vystavená skúške – tajná úloha odhalí smrtiaceho nepriateľa. Ten prisahá, že navždy zmení osud rodiny Kentovcov…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO Max v júli: Silné ženské bojovníčky z Afriky, Justice League aj muzikálová komédia o spievajúcom krokodílovi

Pani Davisová – seriál 

„Dobrý deň, ja hľadám grál… Ten svätý,“ hovorí do telefónu mníška, ktorá sa hneď v prvej časti tohto švihlého satirického seriálu musí vzdať pokojného života v kláštore, lebo ju všemocná umelá inteligencia známa ako pani Davisová naverbuje pre dôležitú misiu…

Viera verzus technológie a epická bitka v biblickom a binárnom ponímaní: nachádzame sa vo svete, kde takmer všetky rozhodnutia robí počítačový algoritmus.

Večná dcéra – film 

Umelkyňa a jej starnúca matka musia čeliť dávno pochovaným tajomstvám, keď sa vrátia do bývalého rodinného domu, z ktorého je teraz hotel sužovaný tajomstvami z minulosti. Tilda Swinton sa predstavuje v jednej z hlavných úloh.

Zabudnutá zem – film 

„Hovorí sa, že sopka vydáva zápach, ako by sa krajina posrala do gatí,“ vraví sa vo festivalovom filme vhodnom nielen pre milovníkov islandskej duše a prírody. Koncom 19. storočia prichádza na Island dánsky kňaz, aby v odľahlej časti ostrovného štátu postavil kostol a fotografoval ľudí.

Čím viac času strávi v krajine s drsným počasím a v uzavretej komunite, tým viac sa jeho pôvodné poslanie stáva morálne a nábožensky náročné.

Gotham knights – seriál

Batman je mŕtvy a Gotham sa ocitne bez ochrany temného rytiera v troskách. Adoptívny syn Brucea Waynea sa navyše spojí s potomkami Batmanových nepriateľov a je obvinený z vraždy… Nesúrodá partia utečencov zistí, že v Gotham City vládne väčšia a horšia sila.

Musia sa spojiť, aby sa stali novou generáciou záchrancov mesta. Títo samozvaní Gotham Knights to v trinásťdielnom seriáli natočenom v Atlante a v Toronte samozrejme nebudú mať jednoduché…

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame