HBO v marci: Uži si novú drámu s Kate Winslet a nájdi stratené kráľovstvo s Aquamanom

V marci si vďaka HBO môžeš pozrieť aj nové dobrodružstvo Aquamana (Zdroj: Warner Bros. Pictures)

#Čoskoro je tu marec a ak si si práve teraz uvedomil, že vlastne netušíš, čo budeš ten mesiac pozerať, HBO má pre teba jedinú správnu odpoveď. Práve na HBO nájdeš už čoskoro najnovšie dobrodružstvo Aquamana, najnovšiu drámu s Kate Winslet, ale aj veľa iného. Napríklad takmer kompletnej filmografie Christophera Nolana.

Režim

Šesťdielny seriál rozpráva príbeh kritického roka života za múrmi moderného autoritárskeho režimu ktorý sa začína rúcať. Kancelárka Elena Vernhamová (Kate Winslet) je čoraz paranoidnejšia a labilnejšia a už nejaký čas neopustila palác. Obráti sa na prchkého vojaka Herberta Zubaka (Matthias Schoenaerts) chce v ňom nájsť spoľahlivého dôverníka. Zubakov vplyv na kancelárku rastie a Elenine pokusy rozšíriť svoju moc nakoniec vyústia do rozkolu v paláci a v krajine. Seriál z dielne Willa Tracyho scenáristu a producenta filmu Boj o moc spolurežíruje skvelý Stephen Frears (Škandál po anglicky, Správa o stave manželstva, Pekné svinstvo, Kráľovná a i.) a Jessica Hobbs (Mizera, Broadchurch, Koruna).

Premiéra: 4. marec

Lúzri z Wall Street

V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho čo im podľa nich právom patrí sa tak ľahko nevzdajú.

Premiéra: 31. marec

Aquaman a stratené kráľovstvo

„Jeden kráľ nás vedie“ – v ďalšej veľkolepej komiksovej adaptácii. Black Manta (Yahya Abdul-Abdul-Mateen II) nedokázal Aquamana (Jason Momoa) poraziť. Stále však túži pomstiť smrť svojho otca a zničiť Aquamana. Ovláda moc mýtického čierneho trojzubca, ktorý uvoľňuje prastarú zákernú silu. Aquaman sa obráti na svojho uväzneného brata Orma (Patrick Wilson), bývalého kráľa Atlantídy, a uzavrie s ním pakt, aby ochránil ich kráľovstvo a zachránil Aquamanovu rodinu a svet pred nezvratným zničením.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO prichádza s novým kanálom: Na Slovensku sa ho však nedočkáš

Premiéra: 17. marec

Barbie

Barbie unikla z krabice a stala sa absolútnou jednotkou nielen v tomto roku. Film, ktorý prekonal Oppenheimera z hľadiska tržieb (celosvetovo doteraz zarobil vyše 1,4 miliardy dolárov), by ste mali vidieť, či už trpíte existenciálnou úzkosťou a krízou identity ako Ken, alebo chcete zistiť pravdu o živote a skutočnom svete ako Barbie. Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste – a títo dvaja sa vzpierajú a v réžii a scenári neprekonateľnej Grety Gerwig (Lady Bird, Malé ženy atď.), s fantastickou hudbou, ktorú zložili alebo vybrali Mark Ronson a Andrew Wyatt, idú za svojím snom o emancipácii, feminizme a novými informáciami. Alebo ako to urobil veľký mysliteľ Ken: „Pravdupovediac, keď som zistil, že patriarchát nie je len o koňoch, stratil som záujem.“

Premiéra: 3. marca

Dokonalý trik

Jedinečný atmosférický thriller od úspešného režiséra, ktorý už natočil Memento a dvoch Batmanov, sleduje Roberta Angiera (Hugh Jackman) a Alfreda Bordena (Christian Bale) ako súperiacich kúzelníkov v Londýne na prelome storočí. Ich rivalita ovplyvňuje ich životy a osudy ich blízkych s čoraz vážnejšími a napokon tragickými následkami. Krásna asistentka Olivia Wenscombe (Scarlett Johansson) sa stane pešiakom v ich hre s jediným cieľom: čítať súperove triky a vymýšľať lepšie. Mimochodom, vynálezcu Nikolu Teslu si v jednom z najpopulárnejších filmov všetkých čias zahral obľúbený David Bowie a v úlohe kúzelníckeho mentora exceluje Michael Caine.

Premiéra: 10. marec

Lietanie pre začiatočníkov

Bojíte sa lietať? Oni tiež, ale rozhodli sa to riešiť. Preťažená podnikateľka, vojnový veterán a excentrická influencerka a jej zakríknutý partner sa pod odborným dohľadom rozhodli prekonať svoj strach z lietania. Na konci špičkového kurzu mal účastníkov čakať krátky let, ale namiesto toho sa vydajú na Island. Oneskorený let, neskúsený náhradný inštruktor, turbulencie a pokazené lietadlo sú len začiatkom cesty lemovanej nešťastiami. Skupina musí stráviť noc v luxusnom hoteli uprostred islandskej divočiny, začne byť príliš horúco a strach z lietania sa stane tým najmenším problémom. Búrlivá komédia Lietanie pre začiatočníkov odhaľuje tie najbláznivejšie ľudské vlastnosti, ktoré sa prejavia vždy, keď sa to najmenej hodí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aký bude január na HBO? V ponuke je novinka s Jennifer Lawrence, ale aj najočakávanejšia detektívka roka

Premiéra: 2. marec

Na ktorú z marcových noviniek HBO sa najviac tešíš?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame