Február s HBO: Jazda ako o život s Gran Turismo, ale aj atmosferický horor Men

Jedným z filmov, ktoré si budeš môcť pozrieť vo februári, bude aj Gran Turismo (Zdroj: Columbia Pictures)

#Už zajtra sa začne február, no a aj vďaka HBO sa môžeš na posledný zimný mesiac tešiť. Pre hororistov bude dostupný napríklad horor Men, o ktorom sa pred časom dosť hovorilo, tí, ktorí milujú rýchlu jazdu na plátne, by si zase nemali necht ujsť Gran Turismo. Tí ostatní si aj vo februári taktiež nájdu to svoje.

Gran Turismo

Režisér filmu District 9 juhoafrický vizionár Neill Blomkamp nám predstavuje svoj najnovší film fantastický športový príbeh o dospievaní úspechu a prekliatom šťastí. Jann Mardenborough je dospievajúci hráč série pretekárskych videohier Gran Turismo chlapec z robotníckej triedy ktorý sa vďaka svojim schopnostiam na simulátore Gran Turismo stal skutočným profesionálnym pretekárom. S tímom outsiderov – neúspešným bývalým pretekárom Jackom Salterom (David Harbour) a idealistickým manažérom motoristického športu Dannym Moorom (Orlando Bloom) – riskuje všetko aby sa mohol postaviť na štart najelitnejšieho športu na svete. Film je založený na skutočnom príbehu splneného želania britského tínedžera z Cardiffu Janna Mardenborougha ktorý je teraz špičkovým profesionálnym pretekárom.

Premiéra: 18. február

Equalizer 3: Posledná kapitola

Náš starý priateľ Robert McCall (Denzel Washington) sa vzdal svojho života v elitnej jednotke a snaží sa vyrovnať so strašnými činmi ktoré spáchal v minulosti. Zvláštnu útechu nachádza v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo vráti domov do južného Talianska zistí že jeho noví priatelia sú pod dohľadom miestnych zločineckých bossov. Keď udalosti naberú smrtiaci spád McCall vie čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa mafii. Keď miestny podvodník povie Robertovi že vyzerá ako človek ktorý rozumie násiliu nemôže byť bližšie k pravde – a teraz je odhodlaný urobiť čokoľvek aby ochránil svojich priateľov ich deti a celé mesto. Uvidíte dojemné momenty skvelú akciu a neopozerané tváre toto je možno najlepší film zo série Equalizer aký bol doteraz natočený.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO v decembri: Komiksovka Spider-Man: Cez paralelné svety nebude ani náhodou jediným kvalitným filmom, ktorý si budeš môcť pozrieť

Premiéra: 4. február

To som ja, Margaret!

Skvelý kanadský feel-good film, ktorý z vás naplní šťastím. V tomto nadčasovom príbehu o dospievaní exceluje Abby Ryder Fortson v úlohe 11-ročnej Margaret, ktorá s láskyplnou podporou svojej matky (Rachel McAdams) a starej mamy (Kathy Bates) premýšľa o živote a dospievaní. Práve sa presťahovali z New Yorku na predmestie; možno práve tu Margaret objaví maminho kresťanského alebo otcovho židovského Boha… Nakrútené podľa vynikajúceho románu Judy Blumeovej.

Premiéra: 11. február

Tichý záhradník

Polepšený chlapík s veľmi temnou minulosťou, záhradník Narvel Roth (vynikajúci Joel Edgerton), vedie zdanlivo pokojný život uprostred zelene a kvetov, kým ho jeho zamestnávateľka (Sigourney Weaver) neprekvapí nezvyčajnou požiadavkou. Aby ochránil veci, na ktorých mu záleží, musí sa postaviť svojej minulosti plnej krvi a hnevu. Film v réžii filmového veterána Paula Schradera (Zúriaci býk, Posledné pokušenie Krista, Pobrežie moskytov) ponúka hlavne kvalitné herecké výkony a nenásilnú lekciu morálky.

Premiéra: 25. február

Men

Harper (Jessie Buckleyová) cestuje na malebný anglický vidiek, aby si po nedávnej tragédii v osobnom živote oddýchla a začala premýšľať inak. Okolitá príroda je však veľmi znepokojujúca a Harper má neodbytný pocit, že ju spoza stromov niekto alebo niečo sleduje. To, čo sa spočiatku javí ako hrôza, sa čoskoro zmení na skutočnú nočnú moru. Vizionársky režisér Alex Garland (Ex Machina, O 28 dní…) sa so svojou víziou vydáva do najtemnejších zákutí ľudskej mysle. Prichádza s originálnym mysterióznym hororom, presýteným ponurou atmosférou a plným sviežich režijných nápadov.

Premiéra: 2. február

To ti prajem

Joanna Gold (Vanessa Bayer) prekoná rakovinu a nechce, aby jej choroba z detstva naďalej ovplyvňovala jej život. Sníva o tom, že sa stane moderátorkou teleshoppingu. Potom však jedna drobná lož spustí obrovskú lavínu nedôvery a Joanna zisťuje, že ju čaká ťažká drina v jej vysnívanom živote. Keď je jej prvé pôsobenie v úlohe moderátorky neúspešné, urobí odvážne rozhodnutie…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aký bude január na HBO? V ponuke je novinka s Jennifer Lawrence, ale aj najočakávanejšia detektívka roka

Premiéra: 5. február

Veľké malé klamstvá

Prvá z dvoch sérií temnej drámy rozpráva príbeh troch matiek malých detí. V bohatej pobrežnej komunite Monterey v Kalifornii podozrivé úmrtie na dobročinnej akcii miestnej základnej školy zvýrazní napätie medzi niektorými matkami. Dlhoročné dôverníčky Madeline (Reese Witherspoon) a Celeste (Nicole Kidman) si pod svoje krídla vezmú novú Jane (Shailene Woodley) a jej syna Ziggyho, čo sa veľmi nepáči ďalšej matke Renate (Laura Dern). Incident, ku ktorému dôjde medzi deťmi v škole, vyvolá žabomyšiu vojnu… Veľké malé klamstvá vychádza z rovnomenného románu austrálskej spisovateľky Liane Moriarty.

Premiéra: 6. február

Na ktorú z februárových noviniek HBO sa najviac tešíš?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame