Október na HBO GO patrí seriálom: Nenechaj si ujsť novú sériu Boja o moc, reštart Gossip Girl, ale aj dokument o Jamesovi Bondovi

V októbri dorazí na HBO GO tretia séria oceňovaného Boja o moc

V októbri dorazí na HBO GO tretia séria oceňovaného Boja o moc (Zdroj: Warner Bros.)

#Streamovacia stanica HBO GO má rozhodne čo ponúknuť aj v novom kalendárnom mesiaci. Október sa nesie skôr v znamení seriálov, ale, samozrejme, pribudne aj pár zaujímavých filmov. Tešiť sa môžeš na finále minisérie Scény z manželského života, oceňovaný dramatický Boj o moc či reštart Gossip Girl. Okrem toho na teba už teraz čaká dokument o Danielovi Craigovi a jeho ceste ako agenta 007 a nenechaj si ujsť ani kompletnú zbierku Pixaroviek.


Na HBO GO začína jeseň: Priprav sa na návrat upírskeho sitkomu, nový český film či akčný triler Tenet


Byť James Bond – krátky dokument (1. október)

Nový James Bond je vždy veľká filmová udalosť. Inak tomu nebude ani koncom tohto septembra, pretože vo svojom poslednom filme sa nám ako agent 007 predstaví Daniel Craig. Už od jeho prvej snímky Casino Royale z roku 2006 zožal obrovskú slávu, a predstavil sa nielen ako tradičný milovník žien, ale najmä ako seriózny agent s povolením zabíjať.

Dokument Being James Bond ťa vezme na cestu Craigovým kástingom, prípravami na pästné súboje, ale aj na samotné nakrúcanie. Tvorcovia sľubujú dosiaľ nevidené zábery a lineárny príbeh z pohľadu herca, ktorý sa chopil jednej z najznámejších filmových úloh všetkých čias.

Pixar kolekcia (4. október)

Fanúšikovia animovaných filmov, zbystrite pozornosť. HBO GO si na október naplánovalo vydanie všetkých doteraz vydaných Pixaroviek, okrem dvoch najnovších príbehov Soul a Luca. Čaká ťa teda kolekcia filmov od roku 1995, keď vyšiel prvý Toy Story, až po minuloročného oscarového nominanta Frčíme.

Pixar je aktuálne najoceňovanejším animovaným štúdiom v Hollywoode so ziskom až 18 Oscarov za svoje celovečerné, ale aj krátkometrážne filmy. Tešiť sa preto môžeš na oceňované, ale aj obľúbené tituly Hľadá sa Nemo, Rodinka úžasných, Ratatouille, Hore, V hlave či Coco. Všetky tituly nájdeš od 4. októbra jedine na HBO GO.

Scény z manželského života – seriál (4. október, finále série)

Seriál Scény z manželského života, natočený na motívy rovnomennej švédskej klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973, skúma ikonické poňatie lásky, nenávisti, túžby, nevery, manželstva a rozvodu z pohľadu súčasného amerického páru.

Predstavitelia hlavných úloh, priatelia Oscar Isaac (Operation Finle, Star Wars, Dune) a Jessica Chastain (Molly’s Game, Zero Dark Thirty), sa pred kamerou stretávajú druhýkrát. Už v roku 2014 zaujali publikum ako manželia v krimi thrilleri Vojna bez pravidiel. Ak si seriál ešte nevidel, na HBO GO na teba čakajú všetky časti.

Rovnaké podmienky – seriál (6. október, každú stredu nová časť)

Dokumentárny seriál Rovnaké podmienky skúma, ako mnohomiliardový športový priemysel v minulosti nedostatočne platil svoje najcennejšie aktívum, politizoval iniciatívy zamerané na mládež a potláčal hlasy najmä černošských športovcov.

Napríklad prvá časť skúma prelínanie športu, rasy a sociálnej politiky prostredníctvom inovatívneho programu Polnočný basketbal, ktorý sa začal v roku 1986 v Glenardene v štáte Maryland, aby poskytol útočisko ohrozenej mládeži a pomohol obmedziť rastúcu kriminalitu v oblasti. Projekt sa stal predmetom straníckej debaty plnej rasových stereotypov, ktoré pretrvávajú dodnes.

Boj o moc III. – seriál (18. október, každý pondelok nová časť)

Seriál s deviatimi cenami Emmy na konte, vytvorený na Oscara nominovaným Jesseom Armstrongom (Politické kruhy), skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy (Brian Cox), generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete.

Logan Roy, ktorého na konci druhej sezóny oklamal syn Kendall, sa v úvode tretej série nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvo. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení v rodinnú vojnu. V novej sérii sa predstaví aj Adrien Brody a Alexander Skarsgård.

Gossip Girl – seriál (26. október, prvých 6 častí)

Takmer dekádu po tom, čo sa pôvodný web klebetnice Gossip Girl prepadol do zabudnutia, sa nová generácia ultrabohatých tínedžerov zo súkromnej školy v newyorskej Upper East Side ocitá pod neľútostným a nepretržitým spoločenským drobnohľadom.

Desaťdielne pokračovanie obľúbenej dievčenskej klasiky ponárajúce sa do škandalóznych životov manhattanskej smotánky skúma, ako veľmi sa sociálne siete aj samotný New York premenili. V hlavných úlohách sa predstavia Jordan Alexander, Whitney Peak, Eli Brown a Thomas Doherty.

Temple II. – seriál (28. október, všetky časti)

V prvej sérii úspešný chirurg Daniel Milton (Mark Strong) balansoval na pokraji zrútenia, keď sa staral o svoju ženu Beth (Catherine McCormack) na nelegálnej klinike pod londýnskou stanicou metra Temple. Teraz sa Beth prebudí z kómy a dožaduje sa odpovedí.

Eva (Lily Newmark) chce vedieť, prečo jej rodičia klamali, Lee (Daniel Mays) spojí sily s charizmatickým aktivistom a Anna (Carice van Houten) sa zúfalo snaží z celej situácie vyťažiť niečo pozitívne. V druhej sérii sa predstaví nepredvídateľný pomocník z podsvetia Gubby (Rhys Ifans) a jeho poetický asistent, opilec Dermot (Michael Smiley).

Zdroj: hashtag.sk, HBO GO
Odporúčame