Marec na HBO GO je v znamení superhrdinov: DC vládne seriálovej tvorbe a príde aj jeden z najočakávanejších filmov roka

Na HBO GO prichádza Snyderov Cut Ligy spravodlivých

Na HBO GO prichádza Snyderov Cut Ligy spravodlivých (Zdroj: Warner Bros.)

#HBO je v marci stanicou superhrdinov. Rozšíri sa DC univerzum a to nie len o režisérsku verziu tímovky Justice League, ale aj nové seriály. Okrem iného na teba čaká aj odhaľovanie aféry režiséra a scenáristu Woodyho Allena či dospelá verzia Sex Education. Ktorý projekt najviac zaujme teba?

Allen vs. Farrow – seriál (1. marec, každý pondelok nová časť)

Tento štvordielny dokumentárny seriál HBO odhaľuje intímny príbeh jedného z najväčších hollywoodskych škandálov všetkých čias – obvinenie Woodyho Allena zo sexuálneho zneužívania jeho vtedy sedemročnej dcéry Dylan, ktorej matkou je Mia Farrow.

Aj keď u nás tento škandál nebol príliš v hľadáčiku médií, v Amerike spôsobil doslova tornádo. Ak ťa zaujíma aj niečo viac z Hollywoodu, ako len ich príbehy pred kamerou, na HBO GO máš možnosť nakuknúť aj za ňu a pozrieť sa, čo predchádzalo rodinnej tragédii jedného z najvplyvnejších režisérov svojej doby.

Futbalový talent III. – seriál (2. a 9. marec)

Spencer James je talentovaný hráč amerického futbalu a vynikajúci študent strednej školy. Futbalový tréner Billy z Beverly Hills mu ponúkne, aby sa pripojil k jeho tímu. Spencerova matka a jeho najlepší priateľ ho prisvedčia, že tejto príležitosti sa treba chopiť. Spencer sa však musí pohybovať v dvoch svetoch – vo štvrti na juhu, ktorá mu je domovom a v bohatom svete v Beverly Hills, ktorý mu ponúkne šancu jeho života.

Dramatický dvojdielny seriál Futbalový talent sa tentokrát zameria na Afroameričana, ktorý je ochotný využiť svoju životnú príležitosť. Tretí blok tejto minisérie je inšpirovaný životom skutočného profesionálneho futbalistu Spencera Paysingera.

Batwoman II. – seriál (2. marec, každý utorok nová časť)

Tri roky potom, čo Batman zmizol, sa Gotham ocitá v úplnom chaose. Mestská polícia bez pomoci superhrdinov prehráva na všetkých frontoch. Nemilosrdné prestrelky medzi gangstermi si pred rokmi vyžiadali životy mnohých – medzi nimi aj Jacobovu dcéru Kate, ktorá prežila a utiekla z Gothamu. Tá však odkaz svojho nezvestného bratranca Brucea nenechá ľahnúť popolom.

Zabudni na Temného rytiera. Zabudni na Justice League. Batwoman pred rokom otvorila novú kapitolu DC univerza, v ktorej sa diváci dozvedia niečo viac aj o Bruceovej rodine. Batman je preč a jeho sesternice preberá vedenie. Batmwoman si na HBO GO vyhradzuje utorky, tak si ich poznač do kalendára.

Superman a Lois – seriál (3. marec, každú stredu nová časť)

Po rokoch konfrontácii s megalomanskými superzločincami ničiacimi Metropolis, sú najslávnejší superhrdina sveta, Muž z ocele menom Clark Kent, a najznámejšia komiksová novinárka Lois Laneová nútení čeliť doteraz najväčšej výzve – stresu, tlaku a problémom dnešných pracujúcich rodičov. Aby toho nebolo málo, musia čeliť aj inej starosti – aby si ich deti vedeli kontrolovať vrodené superschopnosti.

Seriál Superman a Lois sa pozerá na komiksovky trochu z inej perspektívy. Superhrdinské povinnosti idú bokom, aj keď sa nejakej tej akčnej scény predsa len dočkáš. Prvé ohlasy hovoria, že ide o veľmi podarený projekt, ktorý príjemne prekvapil a na rôznych portáloch nájdeš samé priaznivé hodnotenia.

Genera+ion – seriál (11. marec, každý štvrtok nové časti)

Genera+ion je osemdielny americký seriál o partii extrovertných stredoškolákov, ktorí skúmajú hranice svojej sexuality na pôdoryse nového sveta. Ich konzervatívne okolie však zdieľa iné hodnoty o živote, lásky a celkovej povahe rodiny. Všetky epizódy si pozrieš v marci, nakoľko sú rozdelené tak, že niekedy vyjdú aj tri naraz.

Štýlom tento seriál bude pripomínať populárny Sex Education, však viac niečo viac pre dospelého diváka. Žáner dramedy sa v seriálovej tvorbe dnes príliš často nevidí, preto je pekné, že na HBO GO niečo takéto uvidíme.

Liga spravodlivosti Zacka Snydera – film (18. marec)

Bruce Wayne je odhodlaný postarať sa o to, aby Supermanova obeť nevyšla nazmar. V Justice League Zacka Snydera spojí sily s princeznou Dianou a spoločne zostavia tím superhrdinov, ktorého poslaním je zachrániť svet pred blížiacou sa hrozbou katastrofických rozmerov. Táto úloha je však ťažšia, než si Bruce uvedomoval, lebo každý z nováčikov čelí vlastným démonom, ktoré musí poraziť, aby mohli dať dohromady výnimočnú ligu superhrdinov.

Štvorhodinová režisérska verzia Ligy spravodlivých z roku 2017 si zaručene pýta pozornosť každého fanúšika akčných blockbusterov. Zack Snyder je svojím osobitým štýlom veľmi známy, čo nám potvrdili už Director’s Cuty Watchmen či Batman v Superman. Tento najväčší marcový okamih vo filmovom svete jednoducho nechceš zmeškať.

Mesto na kopci II. – seriál (29. marec, každý pondelok nová časť)

Seriál Mesto na kopci sa odohráva na začiatku 90. rokov minulého storočia v Bostone, kde sa to hemží nebezpečnými zločincami, podporovanými strážcami zákona. Korupcia a rasizmus sú na dennom poriadku, kým sa všetko nepríjemne zvrhne. Táto dráma rozpráva fiktívny príbeh o udalosti zvanej „bostonský zázrak“ a točí sa okolo afroamerického zástupcu, pripraveného priniesť zmenu.

Druhá séria Na kopci ti rozpovie príbeh mestečka, ktoré pozná každý z nás. Skorumpovaná polícia a odhodlaný muž, pripravený postaviť sa nespravodlivosti, prídu na HBO GO už koncom mesiaca. O réžiu sa postaral Kevin Bacon, hrajúci aj jednu z hlavných postáv celej série.

Zdroj: HBO, Tlačová správa,
Odporúčame