Emotívny boj sestričiek s koronavírusom i seriál o veľkom automobilovom podvode: HBO na február namiešalo skvelý mix premiér

Záber z minisérie Small Axe

Ponuka HBO na február je poriadne pestrá (Zdroj: Amazon Studios)

#HBO so svojou platformou HBO Go nelení a aj na najkratší mesiac roku si pre nás pripravil množstvo zaujímavého obsahu. Tešiť sa tak môžeš na zaujímavé filmy, skvelé seriály i mimoriadne zaujímavé dokumenty, ktoré ťa obohatia o množstvo nových informácií. Ktorý si vyberieš ty? Daj nám vedieť svoje tipy v komentároch pod článkom.

Výnimoční – film (6. február)

Autori Nedotknuteľných (2011) a Pokiaľ nás svadba nerozdelí (2017) prichádzajú so zatiaľ najosobnejším projektom. Francúzska režisérska dvojica Toledano-Nakache nakrútila príbeh o priateľstve, húževnatosti a mimoriadnej obetavosti. Bruno vedie spolok pre autistické deti a dospievajúcich, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú.


Priprav sa na návrat do sveta Harryho Pottera: Už čoskoro by sme sa mali dočkať nového seriálu na HBO Max


Jeho najlepší priateľ Malik učí mladistvých zo sociálne slabých rodín, ako sa o takéto deti starať. Bohužiaľ však hrozí, že Brunova organizácia bude zrušená, pretože jeho osobitý prístup sa nie každému páči. Brunovi a Malikovi tak nezostáva nič iné ako presvedčiť úrady, že to má zmysel.

Lady a Dale – seriál (1. február, každý pondelok nová časť)

Cenou Emmy ovenčení producenti Mark a Jay Duplassoví prichádzajú s dokumentárnym seriálom skúmajúcim odvážny automobilový podvod. Tajomná podnikateľka Elizabeth Carmichael počas benzínovej krízy sedemdesiatych rokov minulého storočia uvedie na trh trojkolesové vozidlo s úsporným motorom.

Keď získa na svoju stranu veľkých výrobcov automobilov aj investorov, začne sa rozpletať nielen záhada za technológiou vozidla, ale taktiež šokujúca minulosť Elizabeth Carmichael. Dokument o vzostupe a páde mimoriadnej podnikateľky skúma jedinečný príbeh podvodu, rodiny a identity.

Sme v tom spolu – dokument (11. február, každý štvrtok nová časť)

Trojdielny seriál od HBO Espaňa poskytuje divákom intenzívny, emotívny, zúfalý, ale aj plný pohľad nádeje do odvrátenej tváre aktuálnej pandémie. S obrovským náporom choroby COVID-19 si lekári nedokážu poradiť a zdravotné sestry sú ponechané napospas, musia bojovať samé.


Frances McDormand cestuje naprieč Amerikou ako Nomád: Toto je kritikmi najoceňovanejší film roka 2020


V barcelonskej nemocnici Sabadell v parku Taulí začína reorganizácia, priestory pre liečbu sú rozšírené a personál je premiestnený. Niektoré sestričky budú prvýkrát pracovať na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Leto s matkou – film (7. február)

Sue pracuje v knižnici a podľa svojho syna Daniela je „tou najnudnejšou bytosťou na svete“. Daniel sa však vie len pchať čipsami, otravovať a počúvať Metallicu. Toto leto mal stráviť s otcom a jeho novou ženou na Floride. Na poslednú chvíľu sa však cesta zrušila a pred Sue s Danielom je vyhliadka šiestich dlhých týždňov strávených spoločne.

Na skromnom bojisku ich príbytku sa tak v priebehu nekonečného leta rozzúri vojna, v ktorej sa obaja vyrovnávajú so svojimi osobnými tragédiami a usilujú o naplnenie svojich túžob. Univerzálny príbeh o dospievaní zachytáva napätie, pátos i lásku v rodinnom živote. Britská komédia je adaptáciou komiksu spisovateľa a kresliara Joffa Winterharta.

Odkaz – 3. séria (5. február, každý piatok jedna časť)

V posledných desiatich rokoch uchvátili hrdinovia a zloduchovia zo seriálov Upírske denníky a The Originals divákov po celom svete. Ich dedičstvo opäť ožilo v napínavom seriáli Odkaz o ďalšej generácii nadprirodzených bytostí navštevujúcich školu pre nadaných.

Práve tu sa sedemnásťročná dcéra Klausa Mikaelsona Hope, dvojčatá Alarica Saltzmana, Lizzie a Josie a mnoho ďalších snaží trochu nekonvenčným spôsobom dospievať a stať sa tou najlepšou verziou seba samého, a to napriek vnútornému vábeniu pekla.

Skok – dokument (4. február)

Atlantický oceán, Deň vďakyvzdania, 1970. Americká hliadka sa stretne so sovietskym rybárskym plavidlom. Litovský námorník náhle preskočí cez ľadovú vodu na americkú loď v horúčkovitej snahe získať slobodu. Na jeho zdesenie ho však Američania pošlú späť, čo vyvolá škandál v médiách po celom svete.


Nájde Raya posledného draka? Sleduj nádherný farebný trailer pre nový animák z dielne štúdia Disney


Prostredníctvom vzácnych archívnych záberov a dramatickej rekonštrukcie z pohľadu prvej osoby dezertéra, 86 ročného Simasa Kudirka, prežívame jeden z najneočakávanejších zmätkov počas studenej vojny. Výnimočný dokument si môžeš pozrieť už začiatkom mesiaca.

Sekerka – seriál (5. február)

Antologický seriál oscarového režiséra Stevea McQueena rozpráva príbehy z komunity londýnskych imigrantov z Karibiku od konca 60. do polovice 80. rokov minulého storočia. Režisér chcel „opäť prežiť, prehodnotiť a preskúmať cesty, ktoré boli moji rodičia i celá prvá generácia prisťahovalcov z Karibiku nútená podstúpiť, aby som sa dnes mohol nazývať čiernym Britom“.

Názov vychádza z jamajského príslovia „ak vy ste veľkým stromom, potom my sme malou sekerkou“. Rovnaký titul nesie aj známa pieseň Boba Marleyho, vydaná v roku 1973 na albume Burnin‘ od legendárnej skupiny The Wailers. Znamená to, že aj umlčiavané hlasy opozície môžu úspešne vzdorovať tým silnejším.

Zdroj: hashtag.sk, HBO, Tlačová správa
Odporúčame