Nový rok, nové série: Na HBO GO sa tento mesiac vracia Harry Potter, Mladý Sheldon aj Eufória

Zendaya sa vráti v druhej sérii Eufórie

Zendaya sa vráti v druhej sérii Eufórie (Zdroj: HBO)

#Ani v novom roku ťa HBO GO nepustí spred obrazovky. Už 1. januára nás čaká 20 rokov filmovej mágie s celým ansámblom Harryho Pottera, uvidíme nové časti sitcomu Malý Sheldon, Zendaya oslávi nový rok druhou sériou Eufórie a o tvoju pozornosť sa hlási aj Roswell: Nové Mexiko. Čo z toho si vyberieš?


December na HBO GO v znamení blockbusterov: Nový Mortal Kombat, Godzilla vs. Kong, aj vytúžené pokračovanie Sex v meste


Harry Potter – 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu – dokument (1. január)

Pokiaľ si vlani uronili slzu pri nostalgickom návrate jedného z najpopulárnejších seriálov vôbec v špeciále Priatelia: Zase spolu, toto bude opäť niečo pre teba. Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson sa prvýkrát od posledného filmu čarodejníckej ságy opäť stretávajú pred kamerami.

Obľúbená trojica sa vracia do Rokfortu pri príležitosti dvadsiateho výročia premiéry prvého filmu Harry Potter a Kameň mudrcov. Špeciál ponúkne pohľad do zákulisia natáčania, desiatky ďalších postáv z legendárnej osemdielnej série, rozhovory s jednotlivými hercami aj ich spoločné rozprávanie.

Zprítomnelí II. – seriál (2. január, každú nedeľu nová časť)

Prvý multitemporálny policajný tím v Osle spája ďalší neobvyklý prípad. Všetko nasvedčuje tomu, že sa Jack Rozparovač vrátil do ulíc nórskej metropoly, aby tam prevádzkoval svoje brutálne remeslo. Policajtka Alfhildr, ktorá pochádza z čias Vikingov, a jej parťák Lars Haaland sa zapletú do siete vrážd a sprisahaní.

Vysoko hodnotený nórsky seriál z blízkej budúcnosti sleduje nový celosvetový fenomén. Silné blesky udreli na hladinu oceánu a začali sa objavovať ľudia, ktorí už dávno zomreli. Pochádzajú z troch rôznych období: z doby kamennej, z vikingskej éry a z konca devätnásteho storočia. Nikto nechápe, ako je to možné, a ani títo ľudia z minulosti nemajú tušenie, čo sa deje.

Drápy IV. – seriál (3. január, každý pondelok nová časť)

Čiernočierne, zvrátene vtipné rozjímanie o ženskej skazenosti. Seriál sleduje päť preradených manikérok v salóne Nail Artisan v Manatee County, kde je v hre oveľa viac ako len umelé nechty a pedikúra. Dej sa točí okolo majiteľky salónu Desny, ktorá žije so svojim duševne chorým bratom Deanom.

Desna zamestnáva bývalú kráľovnú večierkov Jennifer, ktorá konečne vytriezvela a vychováva dve deti z predchádzajúceho vzťahu; tajomnú vodičku Ann, ktorá zároveň pracuje ako ochrana salónu; zdvorilú konzervatívnu dámu Polly, ktorá si nedávno odpykala trest za krádež identity; a tiež Virgíniu, ktorá sa nijako nesnaží skrývať svoje znudenie a nulové nadšenie z práce.

Mladý Sheldon V. – seriál (7. január, každý piatok nová časť)

Pre mladého Sheldona Coopera nie je ľahké vyrastať vo východnom Texase. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je vždy výhodou. Najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním.

V priebehu 12 rokov vysielania seriálu Teória veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti.

Eufória II. – seriál (10. január, každý pondelok nová časť)

„Nebude žiadna sranda to sledovať,“ vyhlásila o druhej sérii troma cenami Emmy ovenčeného, teenagermi celého sveta milovaného seriálu jeho hviezda, americká herečka, speváčka a popkultúrny idol Zendaya.

V mestečku East Highland, kde sú životy všetkých neúprosne prepletené, hľadá sedemnásťročná Rue (Zendaya) nádej a čelí tlakom lásky, straty a závislosti. Rue je stredobodom kolobehu pestrých životov stredoškolských študentov, ktorí bojujú so svojimi vnútornými démonmi. Užívanie drog, nie príliš bezpečný sex a zbytočné násilie..

Roswell: Nové Mexiko IV. – seriál (11. január, každý utorok nová časť)

Prichádza už štvrtá séria populárneho sci-fi seriálu. Rodáčka z Roswellu Liz Ortecho sa pred desiatimi rokmi po smrti milovanej staršej sestry rozhodla všetko opustiť. Jej otec však ochorel a ona sa vracia do turistickej atrakcie v Novom Mexiku, aby sa k nemu nasťahovala.

Po príchode sa Liz stretne so svojou pubertálnou platonickou láskou Maxom Evansom, ktorý teraz pracuje pre miestnu políciu. Chémia medzi nimi je okamžitá a elektrizujúca. Liz však čoskoro odhalí, že Max je mimozemšťan a po celý život skrýval svoje nadprirodzené schopnosti aj schopnosti, ktorými disponujú jeho nepozemská sestra Isobel a kamarát Michael Guerin.

Niekto, niekde – film (17. január)

Napriek rozľahlým plániam a nekonečným prériám môže Kansas niekomu, ako je Sam Miller, pripadať zväzujúci. V seriáli inšpirovanom životom Bridget Everett hrá táto komička a speváčka samu seba v úlohe Sam, ktorá navonok vyzerá ako pravá Kansasanka, ale do svojho rodného mesta tak celkom nezapadá.

Bojuje so stratou a sebaprijatím a záchranou je pre ňu spev. Ten ju zavedie na cestu sebapoznania a do spoločenstva podobne zmýšľajúcich outsiderov, ktorí zdanlivo tiež nikam nepatria, ale nevzdávajú sa. Vďaka nim Sam pochopí, že nájsť spriaznené duše aj svoje miesto vo svete je možné kdekoľvek.

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame