HBO ponúkne v decembri poriadnu nádielku filmov a seriálov: Tešiť sa môžeš aj na návrat oceňovanej Euphorie

Zendaya v seriáli Euphoria

Zendaya v seriáli Euphoria (Zdroj: HBO)

#Vianoce sa blížia závratnou rýchlosťou. Zhon sa začína zvyšovať, ľudia zháňajú darčeky, počítajú peniaze a do toho prichádza zimné počasie (a to niektorí ešte ani neprezuli pneumatiky). Pokiaľ náš chuť aspoň na chvíľku spomaliť, decembrový program na HBO je tou pravou voľbou.


Filmové legendy: Ridley Scott natočil Gladiátora i Votrelca a redefinoval ako historický, tak aj sci-fi žáner


Čaká na teba hneď niekoľko zaujímavých filmov a množstvo seriálov. Azda najväčším ťahúňom bude špeciálny návrat oceňovaného seriálu Euphoria so Zendayou v hlavnej úlohe. Výber je však len a len na tebe. Nezabudni nám dať v komentároch vedieť, čo si v decembri pustíš ty!

Nechajte ich všetkých hovoriť – film (10. december)

Slávna spisovateľka (Meryl Streep) sa vydá so svojimi dlhoročnými priateľkami (Candice Bergen a Dianne Wiest) na dobrodružnú cestu, aby sa na výletnej lodi pobavila a vyliečila staré rany. Lenže nie je tou, ktorou sa zdá byť, a jej písanie si možno tiež nezaslúži doterajšie fanfáry.

K dámam sa pripojí jej mladučký synovec (Lucas Hedges), ktorý im robí spoločnosť a pritom sa zamiluje do literárnej agentky (Gemma Chan). Oscarový režisér Steven Soderbergh, autor všetkých Dannyho parťákov a životopisných drám Liberace alebo Erin Brockovich, vstúpil do veľmi nečakaných vôd!

Normálni ľudia – seriál (1. december)

Svetový bestseller a víťaz nespočetných ankiet o knihu roka – to všetko je román Normálni ľudia od írskej autorky Sally Rooney. Hlavní hrdinovia Marianne a Connell vyrastajú v malom meste, ale tým ich podobnosť končí: na strednej škole patrí Connell ku hviezdam a Marianne je outsiderkou. Keď sa spolu raz dajú do reči, zmení to ich život.


Gigantický úspech českého internetového seriálu: #martyisdead získal prestížnu cenu Emmy


O rok neskôr už obaja študujú na vysokej škole v Dubline. Z Marianne sa stala kráľovná večierkov, zatiaľ čo neistý Connell len veľmi ťažko nachádza svoje miesto v spoločnosti. Aj tak sa k sebe priťahujú ako dva magnety. Marianne postupne prepadá sebadeštrukcii a Connell hľadá svoj zmysel života, obaja sú však konfrontovaní tým, ako ďaleko dokážu zájsť, aby druhého zachránili.

Láska navždy – film (6. december)

Dvaja zamilovaní tínedžeri Riley (Alexandra Shipp) a Chris (Nicholas Hamilton), jedna tragická autonehoda a všetko je zničené. Riley sa obviňuje za smrť svojho priateľa. Chris uviazol v bezvedomí.

Riley a Chris nájdu spôsob, ako byť opäť spolu, ale nakoniec sa aj tak musia podrobiť najťažšej skúške zo všetkých – nechať jeden druhého odísť. Milostný príbeh presahujúci aspekty života a smrti.

Eufória špeciál – seriál (7. december)

Rue (Zendaya) oslávi v prvej časti Vianoce po tom, čo ju Jules (Hunter Schafer) opustí na vlakovej stanici a ona sa opäť vráti k drogám. Seriál získal v tomto roku tri ceny Emmy, a to vrátane ocenenia za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe dramatického seriálu.

Ocenením sa môže pýšiť Zendaya. Premiérové dve časti sú pre fanúšikov tohto projektu rozhodne skvelým vianočným darčekom od tvorcov. Rozhodne sa máme na čo tešiť!

Ivan je jen jeden – film (13. december)

Dojemný a poučný príbeh pre deti o kráse priateľstve, sile vizualizácie a dôležitosti miesta, ktoré nazývame domovom. Film z produkcie štúdia Disney. Ivan je gorila so strieborným chrbtom, váži takmer 200 kilogramov a žije v obchodnom dome na predmestí so slonicou Stellou, psom Bobom a mnohými ďalšími zvieratami.


Kristen Stewart hviezdi v novom vianočnom filme: S priateľkou musia pred svokrovcami utajiť svoju orientáciu


Spomína si len na pár vecí z džungle, kde bol zajatý. Príchod sloníčaťa menom Ruby sa dotkne jeho vnútra – Ruby bola nedávno oddelená od svojej rodiny vo voľnej prírode. Ivan začne pochybovať o svojom živote, pôvode a o tom, kde chce vlastne byť.

Štyri svadby a jeden pohreb – seriál (1. december)

Nepliesť s rovnomenným filmom z roku 1994! Toto je jeho celkom odlišná televízna adaptácia, seriál showrunnerky a scenáristky Mindy Kaling, ktorá nikdy nesklame! Maya, mladá manažérka komunikácie senátorskej kampane v New Yorku, dostane pozvanie na svadbu od spolužiačky z univerzity, žijúcej v Londýne.

Rozhodne sa hodiť svoj profesijný aj súkromný život za hlavu a vydáva sa do Anglicka, aby opäť videla starých priateľov. Čoskoro si uvedomí, ako prázdne životy všetci žijú. Vzťahy sú falošné a pošramotené a nečakané milostné vzplanutia rýchlo zhasínajú. A samozrejme nechýbajú štyri svadby a jeden pohreb. Dostupné sú všetky časti seriálu.

Letuška – seriál (na HBO od 14. decembra, prvé tri časti už na HBO GO)

Temne komediálny thriller, ktorý má osem častí, je inšpirovaný celosvetovo úspešným románom Chrisa Bohjaliana. Je o tom, ako sa môže celý život zmeniť počas jedinej noci. Letuška Cassandra Bowden (hrá ju populárna Kaley Cuoco, známa z Teórie veľkého tresku) sa prebudí vo svojej hotelovej izbe v Bangkoku s príšernou opicou a mŕtvolou ležiacou vedľa nej v posteli.

Pretože sa bojí zavolať políciu, pokračuje vo svojich ranných aktivitách, ako keby sa nič nestalo. Pridá sa k ostatným letuškám a pilotom cestujúcim na letisko. V New Yorku je vyhľadaná agentmi FBI, ktorí sa vypytujú na jej nedávne medzipristátie v Bangkoku. Zúfalá žena nedokáže poskladať čriepky z onej osudnej noci dohromady a začne uvažovať o tom, či nevraždila.

Chýbať však samozrejme nebudú ani dokumenty. Na HBO GO nájdeš od 1. decembra poriadnu nádielku až deviatich českých projektov. Konkrétne ide o Cesta – portrét Viery Chytilovej, Katka, King skate, Láska zhora, Mallory, Marcela, Strnadovi, René alebo Život podľa Václava Havla. A výber je len a len na tebe!

Zdroj: hashtag.sk, HBO, Tlačová správa
Odporúčame