Gigantický úspech českého internetového seriálu: #martyisdead získal prestížnu cenu Emmy

Záber zo seriálu #martyisdead

Záber zo seriálu #martyisdead (Zdroj: Mall.tv)

#Fantastická správa prišla len pred niekoľkými hodinami od našich západných susedov. Český internetový seriál #martyisdead dokázal prevalcovať konkurenciu z celého sveta a získal prestížne medzinárodné ocenenie Emmy. Konkrétne ovládol kategóriu krátkych seriálov/minisérií.

Záber zo seriálu #martyisdead
Záber zo seriálu #martyisdead (Zdroj: Mall.tv)

Tematika minisérie #martyisdead je vysoko aktuálnou problematikou kyberšikany. 15-ročný Martin alias Marty mal celý život pred sebou. Teraz je ale mŕtvy. Zostala po ňom len séria mrazivých videí, ktoré nakrúcal krátko pred svojou smrťou a ktoré zachovali spomienky na situácie, na ktoré by radšej každý zabudol. Smútiaci otec skladá dohromady čriepky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konca.


Borat je poriadne kontroverznou postavičkou: Pozri si o ňom týchto 20 extrémne zaujímavých faktov


Internetový thriller má 8 dielov a je inšpirovaný skutočnými prípadmi kyberšikany. Seriál vznikol v koprodukcii spoločností Bionaut, Mall.tv, CZ.NIC a v spolupráci s projektom Bezpečne ne nete. Ako hovoria tvorcovia “sociálne siete nevládnu iba našim životom, ale aj smrti”. Skvelou správou okrem získania prestížnej ceny je, že na jar budúceho roka malo vyjsť pokračovanie seriálu pod názvom Anna is missing.

Zdroj: Tlačová správa, Mall,
Odporúčame