Harry Styles, Bebe Rexha aj Ava Max: Hudobníci sú počas vystúpení obeťami fyzických útokov!

Harry Styles sa na koncerte v rakúskej Viedni stal obeťou napadnutia (Zdroj: Flickr.com/jamiealex13)

#Koncertovanie už dlhé roky nie je len o speve, ale o vytvorení skutočnej show, ktorá bude baviť divákov. Speváci neraz podávajú obdivuhodné výkony, pri ktorých si siahajú až na dno svojich síl. No namiesto potlesku sa im v poslednej dobe fanúšikovia „odvďačujú“ hádzaním mobilných telefónov, fackami a inými fyzickými útokmi. Najnovšie sa takouto obeťou stal aj Harry Styles, no žiaľ zďaleka nie je jediný!

Koncert nedopadol podľa predstáv

Minulotýždňový koncert bývalého člena One Direction v rakúskej Viedni rozhodne nedopadol podľa predstáv. Harryho Stylesa niekto počas vystúpenia na pódiu zasiahol neznámym predmetom do tváre a podľa videa uverejnenom na Twiteri ho tento objekt zasiahol priamo do oka.

Po tomto údere si britský spevák zakryl tvár rukami a z nemilého incidentu ostali podľa reakcií v pozadí videa šokovaní aj mnohí fanúšikovia. Odkaz jeho aktuálneho turné s názvom „Love on Tour“ sa tak zrejme nedostal do sŕdc všetkých prítomných, keďže bol tento čin očividne úmyselný. Je nepochopiteľné, prečo sa z hádzania predmetov do umelcov stal otrasný „trend“ posledných týždňov!

Útoky sú čoraz častejšie

Styles mal pritom len nedávno skúsenosť s podobným incidentom, aj keď v tomto prípade po ňom fanúšik hodil „len“ kyticu kvetov, ktorá ho zasiahla do tváre. Nie je pritom zďaleka jediným umelcom, na ktorom si rozbúrení fanúšikovia začali vylievať zlosť.

Obeťou útoku sa počas júnového vystúpenia v New Yorku stala aj 33 ročná speváčka Bebe Rexha. Tá bola taktiež do tváre zasiahnutá mobilným telefónom a vo videu na TikToku sa ukázala s výrazne napuchnutými očami a ranou prelepenou leukoplastom. Toto vážne zranenie si údajne vyžiadalo aj niekoľko stehov.

@beberexha

Im okay you guys 💖

♬ original sound – BebeRexha

Sú tu aj ďalší hudobníci ako Ava Max a Kelsea Ballerini. Útok na Avu bol ešte o niečo osobnejší, pretože sa útočníkovi podarilo dostať až na pódium v Los Angeles, kde od neho dostala facku.

Country hviezdu Ballerini zasiahol počas koncertu v Idahu neznámy predmet, vymrštený z davu. Následne potom odišla z pódia, no zranenia zrejme nebolo až natoľko závažné a o chvíľu sa opäť ukázala pred davom s prosbou o vzájomnú úctu. 

Hudobnej ikone Adele už z podobných incidentov praskli nervy a svoje publikum v Las Vegas tento mesiac požiadala, aby prestali po umelcoch hádzať predmety. Mnohí si zrejme vybíjajú svoju osobnú frustráciu a záchvaty hnevu na ľuďoch, ktorí za nič nemôžu a snažia sa im spríjemniť chvíle.

Čo môžeš urobiť ty? Úplne postačí, ak sa na festivaloch a koncertoch budeš k hudobníkom, no aj svojmu okoliu, správať úctivo a s rešpektom, ktorý od nich istotne vyžaduješ aj ty sám.

 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk edition.cnn.com insider.com
Odporúčame