Už sa tešíš na seriálového Harryho Pottera? Nanovo obsadiť tieto postavy bude najťažšie

V seriálovom Harrym Potterovi bude najťažšie obsadiť týchto 11 postáv (Zdroj: Warner Bros.)

#Keď sme sa pred časom dozvedeli o pripravovanom reboote Harryho Pottera, reakcie fanúšikov boli naozaj pestré. Zatiaľ čo niektorí boli nadšení, že v seriáli dostanú priestor aj knižné scény a postavy, ktoré sa do filmov nezmestili, iní boli priam pobúrení. Časti sa nepáčilo, že výkonnou producentkou seriálu bude J.K. Rowling, a iných zase trápilo to, že ich obľúbené postavy budú stvárňovať noví herci. Nuž a v tom, že zvyknúť si na nové tváre známych hrdinov nebude celkom jednoduché, im musíme dať za pravdu. Výber nového obsadenia teda nebude vôbec jednoduchý a portál Screenrant vybral jedenásť postáv, pre ktoré bude nájsť nových predstaviteľov asi najťažšie.

Harry, Ron a Hermiona

Niet pochýb, že najťažšou úlohou bude nanovo obsadiť trojicu hlavných postáv. Fanúšikovia na filmových plátnach videli vyrastať nielen samotné postavy, ale aj ich predstaviteľov. Je teda prirodzené, že im prirástli k srdcu. Asi väčšina z nás si pri menách Harry, Ron a Hermiona predstaví tváre Daniela Radcliffea, Ruperta Grinta a Emmy Watson. Vidieť v týchto rolách niekoho iného bude pre mnohých prinajmenšom zvláštne.

Severus Snape

Profesor Snape vo filmoch až toľko priestoru nedostal a dá sa očakávať, že práve v seriálovom spracovaní toho z jeho života uvidíme viac. Nahradiť v tejto úlohe Alana Rickmana však bude náročné nielen pre tvorcov, ale i herca, ktorý rolu napokon dostane. Zatiaľ čo niektorí fanúšikovia by chceli, aby Severusa Snapea stvárnil Adam Driver, ďalší si v tejto roli skrátka nikoho, okrem Alana Rickmana, predstaviť nedokážu.

Bol by vhodným kandidátom na nového Severusa Snapa Adam Driver? (Zdroj: Warner Bros.)

Rubeus Hagrid

Ďalšou postavou, ktorú máme neodmysliteľne spojenú s tvárou jej predstaviteľa, je nepochybne Hagrid. Dobrosrdečný hájnik je azda jednou z najobľúbenejších postáv série a Robbie Coltrane ho stvárnil tak, ako si ho mnohí z nás predstavovali už v knihách. Najmä po tom, ako herec v špeciále k dvadsiatemu výročiu filmu Harry Potter a Kameň Mudrcov povedal, že on tu už o 50 rokov, žiaľ, nebude, ale Hagrid áno, je takmer nemožné si ako Hagrida predstaviť kohokoľvek iného.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Benedict Cumberbatch ako Lord Voldemort? Pozri si fanart talentovaného umelca a budeš súhlasiť aj ty!

Minerva McGonagall

Profesorka McGonagallová je učiteľkou, akú by chcel mať asi každý. Hoci je prísna, vždy je k študentom férová a nechýba jej ani svojský zmysel pre humor. Maggie Smith padla táto úloha ako uliata a rozhodne nejaký čas potrvá, kým si v roli profesorky McGonagallovej zvykneme na niekoho iného.

Jednou z najvýraznejších postáv bola určite aj Minerva McGonagallová (Zdroj: Warner Bros.)

Vernon Dursley

Harryho objemného strýka Vernona asi nikto nemá príliš v láske. Aj keď ide skôr o komickú postavu, v niektorých chvíľach môže pôsobiť až nepríjemne a Richard Griffiths ho stvárnil naozaj bravúrne. Z domácnosti Dursleyovcov toho v seriáli pravdepodobne neuvidíme oveľa viac, než vo filmoch a o to bude pre fanúšikov ľahšie porovnať jeho výkon a výkon jeho nástupcu.

Molly Weasley

Rodina Weasleyovcov bola pravým opakom Harryho tety a strýka. Na rozdiel od Dursleyovcov boli vždy prívetiví a Harryho vnímali ako súčasť rodiny. O Molly Weasley sme sa toho s filmov až tak veľa nedozvedeli, no vďaka Julie Walters aj diváci cítili, že Molly je dobrosrdečný, materinský typ a vyjadriť podobnú emóciu nebude jednoduché.

Máloktorá herečka by bola vhodnejšia na obsadenie postavy Molly Weasley ako Julie Walters (Zdroj: Warner Bros.)

Fred a George Weasleyovci

Aj napriek tomu, že James a Oliver Phelps tak celkom nespĺňali opis dvojičiek Freda a Georgea z kníh, si ich diváci mimoriadne obľúbili. Ich povahy dokázali stvárniť presne tak, ako si čitatelia predstavovali a aj vďaka tomu bude ťažké zvyknúť si, že ich bude hrať niekto iný.

Bellatrix Lestrange

Helena Bonham Carter je na rolu Bellatrix ako stvorená. Nielen že výzorom zodpovedá jej knižnému opisu, dokonale dokázala zachytiť krutú povahu Bellatrix a vyrovnať sa jej bude pre nasledovníčku náročnou úlohou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Benedict Cumberbatch ako Lord Voldemort? Pozri si fanart talentovaného umelca a budeš súhlasiť aj ty!
O jednu z najsilnejších záporných postáv zo sveta Harryho Pottera sa postarala Helena Bonham Carter (Zdroj: Warner Bros.)

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, Screenrant.com, Ladbible.com
Odporúčame