Benedict Cumberbatch ako Lord Voldemort? Pozri si fanart talentovaného umelca a budeš súhlasiť aj ty!

voldemort

Podľa istých fanúšikovských teórií by sa mohol novým Voldemortom stať aj Benedict Cumberbatch (Zdroj: Warner Bros.)

#12. apríla HBO Max oficiálne potvrdilo plány na seriálovú adaptáciu Harryho Pottera. Táto správa vyvolala u fanúšikov čarodejného sveta celú škálu emócií. Niektorí boli nadšení, iní plánujú seriál dokonca bojkotovať. Okrem transfóbnych vyjadrení J. K. Rowling sa im totiž nepáči, že ich obľúbené postavy dostanú nové tváre. Ako uvádza Screen Rant, obsadenie seriálu zatiaľ nepoznáme, no mnoho fanúšikov už svoje tipy má.  

Benedict Cumberbatch ako Lord Voldemort

Odkedy vieme, že sa chystá  seriálové spracovanie Harryho Pottera, je jednou z hlavných otázok to, koho v ňom uvidíme. Už z reakcií fanúšikov je zrejmé, že zhostiť sa úloh, ktoré si snáď každý spája s ich filmovými predstaviteľmi, nebude jednoduché. Na filmové obsadenie samozrejme nedajú dopustiť, no aj napriek tomu majú v tom, kto by mal niektoré z postáv stvárniť, jasno.

Azda prvým menom, v ktorom sa väčšina fanúšikov zhodla, bol Adam Driver ako Severus Snape. V súvislosti s Lordom Voldemortom sa okrem iných viackrát spomínal napríklad Benedict Cumberbatch. Práve ten by sa do úlohy Temného pána hodil aj podľa umelca menom César Castillo Marquez, ktorý tento názor demonštruje pomocou digitálnej ilustrácie. No a pri pohľade na ňu s ním môžeme jedine súhlasiť.

Konečne aj záporná postava?

Benedict Cumberbatch sa do povedomia dostal vďaka úlohe detektíva Sherlocka Holmesa, ktorého stvárnil v úspešnej minisérii z dielne BBC.  Momentálne patrí medzi najuznávanejších súčasných hercov a teší sa priazni tak kritikov, ako aj divákov. Na filmovom plátne aj na obrazovkách sme ho zatiaľ videli stvárňovať skôr kladné postavy (azda až na snímku Sila psa, za ktorú si vyslúžil oscarovú nomináciu), no svoj hlas už viackrát prepožičal aj tým záporným. Nadaboval napríklad Grincha, Shere Khana z filmu Mauglí – príbeh džungle, ale aj draka Smauga z trilógie Hobit. 

Práve jeho hlboký hlas v kombinácii s črtami tváre robí s Cumberbatcha ideálneho kandidáta aj na temnejšie role. To, že na postavu Voldemorta by sa hodil po fyzickej stránke, dokazuje Marquezova digitálna ilustrácia. Keď k tomu ešte pridáš jeho herecké nadanie a skúsenosti, niet pochýb, že v úlohe Toho, koho netreba menovať by bol hodným nástupcom Ralpha Fiennesa. Jeho meno ale zatiaľ v súvislosti s čarodejníckym svetom oficiálne spomínané nebolo. No a keďže sa predpokladá, že pri obsadzovaní rolí v seriálovej verzii Harryho Pottera sa bude dbať na diverzitu, ako Veď-viete-kto sa nám môže predstaviť skutočne ktokoľvek.

Sleduj náš instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame