Poriadna bizarnosť! Americkí fanúšikovia Harryho Pottera považujú bežné britské veci za čarodejný výmysel

Hoci je filmová a knižná adaptácia stará vyše 20 rokov, fanúšikovia po celom svete dokážu stále prekvapiť (Zdroj: Freepik/atlascompany)

#Ak si aj nečítal ani jednu z kníh, minimálne jeden film si určite videl. Ságu o chlapcovi ktorý prežil smrteľnú kliatbu pozná každý. Harry Potter je obľúbenou postavičkou v celom svete. Možno ho označiť ako najlepšiu britskú ukážku kinematografie. Milujú ho celé generácie, a my sa ani nečudujeme!

Zmätok v Amerike

Hoci je filmová a knižná adaptácia stará vyše 20 rokov, fanúšikovia po celom svete dokážu stále prekvapiť. Poslednou bizarnosťou bol názor viacerých Američanov, ktorí boli reálne zmätení zo zázrakov, ktoré videli vo filme.

Niektoré prvky sa im totiž zdali kúzelné, aj napriek tomu, že išlo len o typické britské veci. Ako píše portál Ladbible, známej diskusnej platforme Reddit vznikali celé vlákna na túto tému. Diskutujúci rozoberali, či všetci nebritskí fanúšikovia vedia, že nejde o čary.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wizarding World of HarryPotter (@harrypotteruniversal)

 

Najväčšie bizarnosti

Bizarné názory, z ktorých sa ti zastaví rozum. Pri niektorých si budeš myslieť, že daný užívateľ pochádza z inej galaxie. 

Treacle Tart

Ak by sme ho preložili do slovenčiny, volal by sa melasový koláč. A nebol obľúbený iba v samotnom svete čarodejníkov (mimochodom, aj Harry Potter ho miloval). Ide o tradičný britský dezert, ktorý vznikol niekedy v 19. storočí. Mnohí Američania si však mysleli, že ide len o rozprávkovú mágiu.

Fanúšikovia nevedeli, čo si majú pod magickým názvom Treacle Tart predstaviť. Vznikali tak bizarné nápady ľudí, z ktorých si zopár užívateľov dokonca myslelo, že ide o chobotnicu!

Fakulty a prefekti

Ak by si navštevoval britskú školu, tak by si vedel, že tam sa všetko točí okolo prefektov. Hoci tento pojem môžeš poznať najmä z čarodejníckej ságy, nie je to ničím neobvyklým ani v anglických školách. Zdá sa, že mnohým Američanom toto prišlo zvláštne, a predpokladali, že to funguje iba vo svete Harryho Pottera. Sorry, naozaj nie...

View this post on Instagram

A post shared by Wizarding World of HarryPotter (@harrypotteruniversal)

Vianočné krekry

Vianočné sušienky alebo krekry sú typickou pochúťkou v Británii. Používajú sa na dozdobenie stola a sú výnimočné tým, že pri otvorení praskajú. Mimochodom, často ukrývajú aj malý darček. Prečo si ale Američania mysleli, že ide o niečo magické?

„Bol som taký zmätený. Dve postavy roztrhávali obaly s krekrami a ukrývali sa v nich aj iné veci. Povedal som si, och, magický svet a toto sú jeho nové obrie syry!" vyjadril sa užívateľ na Reddite.

Vozíky s občerstvením vo vlaku

Nezabudnuteľná je tiež scéna z prvej časti (Harry Potter a Kameň mudrcov), keď Harry kúpi všetko jedlo z vozíka, aby si mohli s Ronom dopriať hostinu. Aj toto však niektorí fanúšikovia považovali za nereálne.

„Aby som bol úprimný, nedokážem si to predstaviť. Myslieť si, že existuje človek, ktorý príde za tebou a spýta sa, či potrebuješ občerstvenie... Ešte k tomu v rannom vlaku z Londýna – je dosť ťažké tomu uveriť uveriť,“ vyjadril sa jeden z komentujúcich.

Tekvicový džús

Asi najslávnejší nápoj z celej ságy. Samozrejme, hneď po legendárnom butterbeer. Tekvicový džús rozpútal tiež vlnu diskusie. Zmätené reakcie fanúšikov, ktorým sa nechcelo veriť, že niečo také existuje. Mysleli si, že tekvicový džús patrí iba do čarodejníckeho sveta. V skutočnosti ide o pomerne sladký nápoj, ktorého chuť sa veľmi podobá jablčnému cideru s nádychom škorice.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame
Čítať viac