Smutná správa nielen pre čarodejný svet: Zomrel herec Robbie Coltrane, predstaviteľ filmového Hagrida

Robbie Coltrane ako Hagrid

Herec Robbie Coltrane, predstaviteľ filmového Hagrida, zomrel 14. októbra (Zdroj: Warner Bros.)

#Nielen fanúšikov Harryho Pottera zasiahla dnes, 14. októbra smutná správa. Vo veku 72 rokov zomrel herec Robbie Coltrane, ktorého si väčšina z nás pamätá najmä ako správcu Rokfortu, dobrosrdečného Hagrida. Ako informuje BBC, hercovu smrť potvrdila jeho agentka.

Do filmov si ho vybrala samotná Rowlingová

Belinda Wright, ktorá bola hercovou agentkou 40 rokov, ho vo svojom vyhlásení označila za jedinečný talent, úžasného herca a mimoriadne chytrého a inteligentného človeka.

„Asi najviac si ho budú ľudia pamätať ako Hagrida z filmov o Harrym Potterovi. Touto úlohou priniesol mnoho radosti tak deťom, ako aj dospelým. Celých dvadsať rokov vďaka nej dostával týždeň čo týždeň množstvá listov od fanúšikov. Písali mu aj fanúšikovia Jamesa Bonda, ktorí obdivovali jeho výkony vo filmoch Zlaté oko a Jeden svet nestačí,“ napísala Wright.

Do role Rubeusa Hagrida si ho vybrala autorka Harryho Pottera, J.K. Rowling. Robbie Coltrane tak úlohu získal bez toho, aby sa vôbec musel zúčastniť konkurzu.

Ešte predtým, ako sa Robbie Coltrane stal hercom, sa chcel venovať výtvarnému umeniu, ktoré študoval na umeleckej škole v Glasgowe. Dokonca sa vtedy ešte nevolal Robbie Coltrane, ale Anthony Robert McMillan. Svoje umelecké priezvisko si vybral podľa jazzového hudobníka, Johna Coltrane. Robbie si mnoho fanúšikov získal aj za postavu forenzného psychológa v britskom seriáli Cracker. Práve za túto úlohu získal trikrát po sebe cenu BAFTA za najlepšieho herca.

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com
Odporúčame