Daniel Radcliffe sklamal mnohých fanúšikov: V očakávanom seriáli o Harry Potterovi ho už neuvidíme!

Daniel Radcliffe by už najradšej odovzdal štafetu hrania v kúzelníckom svete niekomu inému (Zdroj: Flickr.com/JJSlash04)

#Keď sa začali šíriť správy o chystanom seriálovom spracovaní Harryho Pottera, bolo zrejmé, že obľúbené postavy už nebudú môcť stvárniť rovnakí herci. Viacerí sme ale predpokladali, že by sa Daniel Radcliffe či Emma Watson mohli objaviť napríklad v úlohách rokfortských profesorov, no nakoniec je všetko inak! Herec, ktorý stvárnil Harryho Pottera, už viac nechce vstúpiť do sveta kúziel a túto štafetu prenechá niekomu inému.

Pri natáčaní by sa cítil divne

Predstava, že by sme na filmovom plátne v roku 2025/2026 videli nové herecké obsadenie „chlapca, ktorý to prežil“ súčasne so starým dobrým Danielom Radcliffom je pomerne lákavá, no treba si priznať, že možno by tam bolo citeľné napätie!

Podobne to v rozhovore pre Access Hollywood opísal aj samotný herec: Myslím si, že je to veľmi podobné, že idú na novú sériu a Harryho bude hrať niekto iný. Takže si myslím, že by pre mňa bolo veľmi zvláštne ukázať sa.“ Radcliffe dokonca priznal, že s Warner Bros. a Max o jeho potenciálnom účinkovaní vôbec nehovorili!

Projekt má jeho podporu

Napriek tomu sa mu celá myšlienka rebootu páči, pretože nikdy neexistuje len jedna správna verzia: „Som veľmi nadšený, keď vidím, čo s tým robia iní ľudia.“  S odstupom času by teda privítal nový pohľad na vec, no čo je najdôležitejšie – na Harry Potterovi by mohla opäť rásť ďalšia mladá generácia!

Nepovažuje sa teda za jediného skutočného „vyvoleného“, hoci je pre nás ťažké, predstaviť si v tejto úlohe niekoho iného: „Myslím si, že séria kníh „Potter“ bude vždy väčšia ako jedna interpretácia alebo jedna franšíza, takže bude skvelé vidieť, ako sa pochodeň odovzdáva ďalej.“ 

Možno vznikne nové silné trio

Nie len Hermiona, Harry a Ron, ako filmové postavy, ale aj ich herci si medzi sebou vytvorili skvelé priateľské puto. Nový seriálový remake je skvelou príležitosťou pre vytvorenie ďalšej legendárnej trojice, hoci herecké obsadenie ešte stále nie je známe. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Ryan Gosling? Herec s nomináciou na Oscara a vlastným tetovaním najnovšie prekvapuje ako Ken z Barbie

Mnohých dôležitých momentov sme sa vo filmovom spracovaní série vôbec nedočkali, no seriál by sa mal držať knižnej predlohy, takže pôjde do riadnej hĺbky. Podľa Warner Bros. Discovery bude projekt vernou adaptáciou milovaných originálnych kníh o Harrym Potterovi, ktoré napísala JK Rowlingová“.

 

 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk cnn.com wbd.com
Odporúčame