Michael Myers je znova pripravený vraždiť: Halloween zabíja ovládne slovenské kinosály, odvážiš sa zájsť do kina?

Do slovenských kín prichádza horor Halloween zabíja

Do slovenských kín prichádza horor Halloween zabíja (Zdroj: Universal Pictures)

#Už 21. októbra príde do kín horor Halloween zabíja, ktorý je pokračovaním filmu Halloween režiséra Davida Gordona Greena. V nadväznosti na minulý úspech si tvorcovia od filmu veľa sľubujú. V roku 2018 film Halloween zarobil na celom svete vyše 250 miliónov dolárov. Stal sa tak najviac zárobkovou časťou 40-ročnej halloweenskej série a stanovil nový rekord pre najúspešnejší otvárací víkend hororvého filmu so ženskou hlavnou postavou v dejinách.


Rebríček 30 najlepších hororov posledných desaťročí: Po týchto snáď ani nezaspíš!


Už vtedy tvorcovia pochopili, že úspech ich prvého filmu im dal možnosť vytvoriť dejový oblúk pre ďalšie dve pokračovania. Scenárista a režisér David Gordon Green o pokračovaní povedal: „Keď máte takýto úspešný film, umožní vám to vytvoriť ďalšiu, väčšiu, drsnejšiu, brutálnejšiu, odviazanejšiu kapitolu. Týmto filmom sa snažíme fanúšikom priniesť niečo nové a potešiť aj seba.“

Halloween zabíja je pritom vlastne už tretím pokračovaním. Za prvotinu sa dá považovať mimoriadne úspešný Halloween Johna Carpentera z roku 1978, druhým bol po 40 rokoch Halloween Davida Gordona Greena a teraz prichádza Halloween zabíja od totožných tvorcov.

Hlavnej úlohy sa opäť zhostila Jamie Lee Curtis
Hlavnej úlohy sa opäť zhostila Jamie Lee Curtis (Zdroj: Universal Pictures)

Niektoré netvory je nemožné zabiť

Michael Myers, legendárny tichý zabijak s bielou maskou, úspešne uniká už vyše štyridsať rokov. Horor Halloween zabíja je ďalšou kapitolou v úspešnej a mimoriadne húževnatej série. Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale…

Príbeh filmu Halloween zabíja sa začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Nanešťastie, nielen mačky majú sedem životov.

Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť.

Michael Myers je znova pripravený vraždiť
Michael Myers je znova pripravený vraždiť (Zdroj: Universal Pictures)

Problém sa týka všetkých

Zaujímavosťou aktuálneho filmu Halloween zabíja je, že problém Michaela Myersa sa už netýka iba jednej rodiny, ale celého mestečka, celej komunity ľudí, ktorí sa predtým vo filmoch ocitli iba okrajovo. „Pokúšali sme sa otvoriť filmu nové možnosti odhalením života v Haddonfielde,“ povedal Danny McBride, spoluscenárista a dlhoročný tvorivý partner Davida Gordona Greena.

„Chceli sme ho oživiť postavami, ktoré vystupovali už v pôvodnom filme z roku 1978 a nájsť spôsob, ako ich zapojiť do nového príbehu. V prvom filme sme videli, ako Myersova prvá vlna zabíjania pred 40 rokmi ovplyvnila Laurie a ako to ovplyvnilo jej rodinu. Teraz sa snažíme ukázať, ako tá istá noc ovplyvnila celé mesto.“

Posledný z trojice scenáristov, Scott Teems, dodáva: „Je pre mňa fascinujúce vidieť dramatické príbehy z viacerých pohľadov. Začať dej uprostred predošlého filmu s postavami, ktoré sme v Haddonfielde ani nepoznali, to mu dodáva veľkú a napínavú energiu.”

Horor Halloween zabíja prichádza do kín už 21. októbra. Zájdeš naňho aj ty?

Zdroj: hashtag.sk, CinemArt
Odporúčame