Šikovný hacker sa nabúral do vlastnej školy: Neuveríš ako jednoducho sa mu to podarilo

Hacker pri počítači

Šikovnému hackerovi sa podarilo nabúrať do vlastnej školy (Zdroj: Unsplash/Mika Baumeister)

#Počas štúdia na strednej škole určite aj tebe napadlo veľa možností, ako by si sa mohol oslobodiť od nudných povinností. Simulovať a ostať pár dní doma je jedna vec, ale mladý talentovaný hacker Andrew Tierney, známy tiež aj ako Cybergibbons, to povýšil na úplne inú úroveň.

Na strednú školu chodil ešte v čase, keď inteligentné spotrebiče boli vecou ďalekej budúcnosti. Andrew však aj napriek tomu prišiel na spôsob, ako sa hacknúť do vlastnej školy. Podaril sa mu neuveriteľný kúsok – cez svoj telefón mohol ovládať celoškolské kúrenie.

Stačí trocha pozornosti

Keď ostatné domácnosti len začínali spoznávať internet, mladý Andrew na ňom už veselo surfoval. Jedného dňa si všimol, že školské kúrenie je označené telefónnym číslom. A tak mu napadla jednoduchá myšlienka – ovládať ho cez svoj telefón. Netrvalo dlho a začal svoju teóriu skúšať v praxi.

Stálo ho to niekoľko hodín skúšania a zlyhaní, no nakoniec sa mu podarilo uspieť. O niekoľko rokov neskôr sa mu podarilo vymyslieť systém, ktorý je nápomocný práve pri inteligentnej domácnosti a regulovaní kúrenia. A vraj sa ti vedomosti zo strednej školy nikdy nezídu.

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame