Revolučná novinka zmení život (nielen) nevidiacim: Topánky, ktoré ťa budú navigovať až do tvojho cieľa

Topánky pre nevidiacich

Topánky zmenia život nevidiacich (Zdroj: Instagram/participant_ap)

#Moderné technológie napredujú nesmierne rýchlym tempom. To čo sa nám len pred pár rokmi zdalo ako úplná fikcia je dnes už bežnou skutočnosťou. Takýto krok sa podaril aj vedcovi Wataru Chino zo spoločnosti Ashire. Rozhodol sa totiž nadobro zmeniť život nevidiacich ľudí.

Jeho nový vynález, ktorý sa volá taktiež Ashire, je praktickou GPS navigáciou. Tento nástroj sa pripevňuje na chodidlo, respektíve na topánku. Dokáže sa spárovať s akýmkoľvek smartfónom a Google mapami. Stačí tak len zadať adresu a môže sa vyraziť na cestu. Pri zmene smeru totiž prístroj vibruje a dáva najavo, kde treba pokračovať. Ak má napríklad majiteľ zabočiť doľava, vibruje len ľavá topánka.

Plány do budúcnosti

Zariadenie je veľmi šikovné. Nemá veľké rozmery, takže je skutočne nenápadné. Výkonná batéria vydrží až týždeň bez nabíjania, pričom sa berú do úvahy tri hodiny používania denne. Hoci je zariadenie prepracované, stále má svoje muchy. Najväčším obmedzením je pripojenie na Google mapy.

V budúcnosti by autor chcel implementovať vlastný GPS systém. Je to napríklad preto, že v interiéri hotela alebo reštaurácie je momentálne zariadenie nepoužiteľné. Taktiež je odkázané na dobrý signál a pripojenie k internetu. Taktiež sa plánujú pohrať s dizajnom, ktorý by mal byť prispôsobený aj na iný druh obuvi.

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame