Google Meet má nové rozšírenie, ktoré si zamiloval celý svet: Ako vyzerá prekladanie hovoru v priamom prenose?

videohovor

Videohovory sú na Google Meet prekladané do cudzích jazykov (Zdroj: Unsplash/Gabriel Benois)

#Keďže pandémia trvá už pomaly ale isto dva roky, asi všetci sme si zvykli na školu aj prácu z domu. Keďže stretávanie je skutočne obmedzené, väčšinou sa vidíme pri videohovoroch. Google Meet prichádza s revolučnou novinkou, ktorá by mohla uľahčiť fungovanie mnohým – prekladanie rozhovoru do cudzieho jazyka v priamom prenose.

Prekonaj jazykové bariéry

Táto funkcia je navrhnutá tak, aby bola užitočná pre všetkých, ktorý potrebujú prekonať jazykovú bariéru. Pomôcť to môže nielen firmám a školám. Ak sa napríklad v budúcnosti zúčastníš jazykového pobytu a po návrate sa budeš chcieť spojiť s kamošmi, ktorí nemajú perfektnú angličtinu. Vďaka tomuto rozšíreniu si budete môcť aj napriek tomu dobre pokecať.

Ak si chceš túto funkciu vyskúšať, stačí si zapnúť titulky v nastaveniach a prepnúť ich na prekladané. Následne si môžeš vybrať akúkoľvek z jazykových možností. Podrobnejšie informácie nájdeš na stránke pomocníka pre preložené titulky služby Google Meet.

Dostupná v štyroch jazykoch

Google túto funkciu prvýkrát oznámil na svojej I/O vývojárskej konferencii minulý rok a Otter ponúka podobnú službu pre Google Meet and Zoom. Živé preložené titulky sú k dispozícii pre zákazníkov služieb Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, the Teaching and Learning Upgrade a Google Workspace for Education Plus.

Celá akcia sa spustila len pred niekoľkými dňami, takže chvíľu potrvá, kým sa k nej dostaneme aj my. V súčasnosti ide o preklad z anglického jazyka do francúzštiny, nemčiny, portugalčiny a španielčiny. Určite sa ale dočkáme aj ďalších rozšírení. Využil by si novú funkciu? Podeľ sa s nami v komentároch!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame