Dočkáme sa niekedy Get Out 2? Režisér filmu Jordan Peele nič nepotvrdil, ale ani nevyvrátil

Get Out Daniel Kaluuya

Get Out Jordana Peeleho je jedným z najambicióznejších hororov posledných rokov (Zdroj: Universal Pictures)

#Režisér Jordan Peele pripustil možnosť, že sa raz dočkáme aj Get Out 2, pokračovania jeho úspešného debutu. Jordan Peele svoju kariéru začal ako súčasť komediálneho dua „Key and Peele“, kde bol jeho kolegom Keegan-Michael Key. Postupne sa však preorientoval na réžiu, konkrétne na réžiu hororových filmov.

Film Get Out bol jeho režisérskym debutom a zožal úspech ako u kritikov, tak i divákov. Jeho ďalší snímok Us z roku 2019 potvrdil jeho režisérske kvality v rámci žánru. Film má však napriek tomu medzi slovenskými filmovými fanúšikmi pomerne kontroverzné postavenie.


Tvorca hororov Uteč a My si pre nás pripravil ďalšiu strhujúcu novinku: Paranormálne javy tentokrát zasiahnu celé mesto


Klasika moderného hororu

Get Out je príbehom muža tmavej pleti, ktorý sa ide prvý krát stretnúť s rodičmi svojej priateľky – belošky, do ich odľahlého domu. Krátko po mužovom príchode veci naberajú neočakávaný spád a ukáže sa, že mužova prítomnosť má zlovestnejší dôvod než to, aby sa s ním jeho možní svokrovci zoznámili.

Film z produkcie Blumhouse sa stal veľkým hitom a celosvetovo zarobil 255 miliónov dolárov. Mnohí ho už teraz považujú za klasiku moderného hororu. Po úspechu svojho debutu sa Peele pravidelne stretával s otázkou, či môžeme očakávať aj sequel. Režisér však svoju pozornosť radšej venoval novým projektom, ako napríklad nasledujúci Us, alebo pripravovaný film Nope. Get Out 2 teda na plátne tak skoro neuvidíme.

Ani v rozhovore pre AP News sa režisér nevyhol otázke, ktorá sa týkala pokračovania Get Out. „To sa ma pýtajú často,“ poznamenal Peele. „Nikdy nehovor nikdy. Stále je toho veľa, čo by sa dalo ďalej rozvinúť, takže uvidíme.“

Peele  bližšie nešpecifikoval, akým smerom by sa prípadný sequel mohol uberať. Neprezradil ani to, na akom projekte bude pracovať najbližšie. Stále tak ostáva v hre aj možnosť práce na Get Out 2, no je omnoho pravdepodobnejšie, že sa opäť bude venovať niečomu novému.

Jordan Peele
Jordan Peele získal v roku 2017 za Get Out zlatú sošku v kategórií Najlepší scenár (Zdroj: commons.wikimedia.org/Daniel Benavides)

Dvojka by bola režisérskou výzvou

Rozhodnúť sa pokračovať v príbehu takého úspešného filmu, akým bol aj Get Out, nikdy nie je jednoduché. Pre tvorcu môže pokračovanie predstavovať výzvu, pre fanúšikov možno aj jeden z očakávaných filmov roku. Vždy sú tu ale aj obavy, že tak, ako sa to často stáva, sequel „poškvrní“ meno prvého filmu. Samozrejme, že to nie je pravidlom, vzniklo predsa mnoho vydarených sequelov, no isté riziko tu vždy je, uvádza portál screenrant.

V prípade Get Out je však viacero možností, ktorými by sa dalo nadviazať na koncept originálneho filmu a priniesť tak silné pokračovanie, ktoré by určite neurobilo svojmu predchodcovi hanbu. Či sa toho však niekedy dočkáme, ukáže čas.

Zatiaľ sa fanúšikovia hororu môžu tešiť na Peelov najnovší film Nope, ktorý má v USA premiéru už tento týždeň. Film bude opäť viac žánrový, dočkáme sa tiež sci-fi, ale aj mysteriózneho filmu. V našich kinách by sa mal objaviť v druhej polovici augusta.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, screenrant.com,
Odporúčame