Urob si perfektné nechty v pohodlí domova: Stačí ti pár vecí a trochu zručnosti!

Nemusíš minúť stovky eur, poradíme ti, čo ti ako základ postačí (Zdroj: Freepik/valuavitaly)

#Snažíš sa ušetriť nejaké to euro alebo sa ti jednoducho nechce tráviť čas každé tri týždne v salóne? Máme pre teba riešenie, ktoré svoj boom zaznamenalo pred troma rokmi, v začiatkoch pandémie. Baby si zrazu robili nechty doma – gélové, akrylové, gel laková manikúra… Toto všetko sa dá zvládnuť aj v pohodlí domova, a často za zlomok ceny oproti salónom!

Čo budeš potrebovať?

Rozhodne trpezlivosť a odhodlanie! Ak ale už nad niečím takýmto premýšľaš, tieto dve veci už asi máš. Tak teraz ti stačí sadnúť k internetu, a objednať si komplet výbavu. Nemusíš minúť stovky eur, poradíme ti, čo ti ako základ postačí, a neskôr (a to ti garantujeme!) svoju zbierku rozšíriš o ďalšie kúsky. Zaobstarať si môžete rovno sadu na gélové nechty, ktorá bude obsahovať všetko potrebné, no toto by rozhodne nemalo v tvojej výbave chýbať:

  • priesvitné nechtové tipy (alebo šablóny na modeláž)
  • lepidlo na nechty
  • špeciálny podkladový gél, vďaka ktorému budeš môcť aj modelovať na šablónu
  • UV lampu (mala byť výkonná, ideálne 48 W)
  • farebné gély/gel laky
  • cleaner a buničinu
  • štetce.

Ako na to?

Najprv si dôkladne priprav nechty. To znamená, že si ich zarovnaj na jednu dĺžku. Následne klieštikmi ostrihaj okolitú kožtičku, ostatnú pozatláčať. Necht prejdi jemným pilníkom (alebo brúsnym blokom) aby bol zmatnený a lepšie prijal materiál.

Prilož si k nechtom šablóny (alebo si nalep umelý tip vhodný tvaru tvojho nechtu). Nanes gél (v prípade šablóny vymodeluj necht) a nechaj svoje dielo vytvrdnúť v lampe.

Teraz prichádza tá zábavná časť – vypiluj všetky nechty do rovnakého tvaru, dávaj si pozor aj na „C oblúk“ a hrúbku výsledného nechtu. Nechty dôkladne vyčisti od materiálu a prachu, a ideme na dizajn!

Nanes podkladovú bázu, nechaj ju vytvrdnúť v lampe, pridaj farebnú vrstvu (v tomto kroku je čas aj na nail art, takže sa neboj ozdôb, kamienkov či kreslenia), opäť zapeč v lampe. Svoje dielo následne zafixuj top coatom alebo vrstvou priehľadného gélu, znovu šup do lampy, a máme hotovo!

Nechty dôkladne očisti od možných lepkavých vrstiev (výpotkov) z produktov. Nezabudni na hydratáciu kožtičky v okolí nechtov!

Nechty máš, no prešiel nejaký čas, a začali odrastať…

Odrastený necht klieštikmi skrátiš o odrastenú časť a opäť zapiluješ do požadovaného tvaru. Vrstvu gélu zbrús špeciálnou brúskou na nechty (prípadne ak ju nemáš, pomôž si hrubším pilníkom). Nanes nový gél rovnakým spôsobom, ako pri prvej aplikácii.

Doplnenie gélových nechtov ti pôjde rýchlejšie, pretože už budeš vedieť, ako na to. Aj napriek tomu je potrebná trpezlivosť, pretože nemôžeš čakať, že z teba bude profesionálny manikér po prvej úspešne zvládnutej manikúre.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame