V Saudskej Arábii plánujú výstavbu futuristického projektu: Mesto ako 170 km dlhý pás, kde nenájdeš žiadne auto

Projekt nezahŕňa žiadne cesty, autá, a tým pádom ani emisie (Zdroj: Instagram/https://www.instagram.com/p/Cl3MWFPNX0W/)

#To, že všetci chcú napredovať, a byť ekologický, nie je žiadnou novinkou. Počul si už ale o futuristickom projekte, ktorý má prezentovať typický mestský život, len v lepšom a udržateľnejšom šate? Projekt The Line je fenoménom, ktorý ťa posadí na zadok! Hoci je ešte len v prípravnej fáze, už teraz má po celom svete kopec fanúšikov.

O čo ide?

The Line je futuristická predstava mestského života, ktorý zobrazuje záber viacerých spôsobov na plnenie požiadaviek života v budúcnosti. Prezývajú ho aj civilizačnou revolúciou, ktorá sa orientuje najmä na blaho ľudí. Myšlienkou je zamerať sa na kvalitný život v meste so všetkým, čo k tomu patrí. Bez toho, aby sa ničila okolitá príroda…

Mimoriadna konštrukcia nielenže chráni životné prostredie, ale je schopná ti dopriať 100 percentný pôžitok typický pre mestské prostredie.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Line Saudi Arabia (@theline.saudiarabia)

 

Zaujímavý projekt

Uzavretý blok, za ktorý by sa dala The Line považovať, je geniálnym zážitkom! Na 170 kilometrov dlhej a 200 metrov širokej trati nachádzajúcej sa 500 metrov pod hladinou mora, by nebolo nič zvláštne, keby nečerpala výlučne z obnoviteľných zdrojov.

Súčasne prebieha výstavba v Saudskej Arábii (Neoma, Tabuk). Projekt nezahŕňa žiadne cesty, autá, a tým pádom ani emisie. Princíp jeho fungovania spočíva v 100 percentne obnoviteľnej energii, a až 95 percent pôdy sa plánuje zachovať v prospech prírody. Zdravie a blaho ľudí je, na rozdiel od bežných miest s preplnenou dopravou, na prvom mieste!

 

Nulové percento uhlíka, priestor pre milióny ľudí

The Line plánuje poskytnúť priestor pre až 9 miliónov ľudí, aj napriek pomerne malému priestoru. A hoci to znamená zníženú kvalitu infraštruktúry, má to byť veľmi efektívne pre fungovanie a preferencie mestských typov obyvateľstva.

Toto špeciálne mestečko bude mať nulový obsah uhlíka, čím budú eliminované napríklad autá, ktoré na cestách dokážu vyprodukovať pomerne vysoké percento nežiadúcich emisií. A to minimum, ktoré sa produkovať bude, má byť zo 100 percentne obnoviteľných zdrojov. Prepojenie prírody a mestského priestranstva má zohrávať najdôležitejšiu rolu v kvalite ovzdušia.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame