Fury vs Ngannou: Milionárska boxerská šou, ktorá je vopred rozhodnutá?

Ngannou vs Fury (zdroj: YouTube/Boxing Extra)

#Zápas, na ktorý sa čakalo, je skutočnosťou. Fury vs Ngannou, dve veľké mená sveta bojových športov, nastúpia proti sebe v závere roka v Saudskej Arábii. 

Fury vs Ngannou: Zápas je potvrdený

Všetko je potvrdené, Tyson Fury vyzve Francisa Ngannoua 28. októbra 2023 v boxerskom zápase v Saudskej Arábii v meste Riyadh. Boxerská legenda a neporazený šampión Fury je jasným favoritom merania síl s niekdajším šampiónom UFC Ngannoum. Francis sa rozhodol opustiť UFC kvôli nevýhodným zmluvným podmienkam a odišiel do organizácie PFL. Pôvodne sa špekulovalo, či Fury vs Ngannou bude v boxe alebo v MMA, ale napokon sa môžeme tešiť na fight vo Furyho disciplíne. 

„Neviem sa dočkať, kedy opäť budem v ringu. Teším sa, že ukážem svetu, že som najlepším bojovníkom tejto generácie a budem to môcť dokázať proti majstrovi iného bojového umenia,“ nechal sa počuť Tyson Fury. 

„Mojím snom vždy bolo boxovať a boxovať proti tým najlepším. Po tom, čo som sa stal šampiónom MMA je toto moja príležitosť si tento sen splniť. Môžem zabetónovať svoju pozíciu najtvrdšieho chlapíka na planéte,“ kontroval Ngannou. 

Ngannou vs Fury (zdroj: YouTube/Boxing Extra)

Odborníci sa však zhodujú, že ak sa doslova nestane športový zázrak, Fury Ngannoua s prehľadom zdolá. Vo svojej kariére absolvoval 34 profesionálnych zápasov, 33 vyhral a v jednom remizoval. Svojim súperom uštedril 24 KO. Je nielen jedným z najlepších boxerov tejto generácie, ale aj a celej histórie. Jedno je v tejto chvíli isté, box Fury vs Ngannou prinesie obrovskú pozornosť a obaja fighteri si poriadne prilepšia aj po finančnej stránke. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, MMA Fighting, ESPN, talkSPORT, Twitter
Odporúčame