Francis Ngannou je súčasťou PFL: Čaká ho boxerská megašou proti Furymu alebo Joshuovi?

Francis Ngannou (zdroj: Twitter, MMA Junkie)

#Bojovník Francis Ngannou je v centre pozornosti. Niekdajší šampión UFC totiž podpísal kontrakt s organizáciou PFL. V akých zápasoch ho uvidíme? Môžeme sa tešiť na Ngannoua v boxe?

Francis Ngannou si môže vyberať

Niekdajší šampión ťažkej váhy UFC sa rozhovoril v interview pre DAZN. „Box je stále na stole,“ uviedol Ngannou. „Vždy som túžil po zápase s Tysonom Furym, ale ten teraz príliš k dispozícii nie je. Boli sme v kontakte aj Deontayom Wilderom ale nedopadlo to. Potenciálny zápas ale vylúčený nie je,“ uvádza Francis.

„Mojím cieľom je mať tento rok boxerský zápas, aspoň jeden. Môj tím je v kontakte s tímom Floyda Mayweathera, s promovaním by teda nemal byť problém. Uvidíme, akým smerom sa to udeje. Čoskoro dáme dokopy plán a zistíme, akým smerom sa budeme uberať,“ pokračuje dnes už ex-bojovník prestížneho UFC.

UFC 260
Francis Ngannou (Zdroj: Instagram/ufc)

Boxová superšou?

Vo veľkej miere sa diskutuje, že by mohol Francis Ngannou nastúpiť proti jednému z TOP mien boxerského sveta. „Sú tu Tyson Fury, Anthony Joshua a Deontay Wilder, doposiaľ sme sa bavili s Wilderom, ale s Joshuom by to mohlo byť taktieť zaujímavé. Rozprávali sme sa aj s Eddiem Hearnom,“ približuje Ngannou.

„Mohli by sme urobiť zápas v Afrike, bolo by to obrovské. Ak by to klaplo s Deontayom Wilderom, bola by to dohoda na dva zápasy,“ dodal Ngannou. Jeho krok opustiť UFC je odvážny a diskutovaný, ale zatiaľ to vyzerá, že s PFL neurobil krok nesprávnym smerom. Na podrobnejšie analýzy je v tejto chvíli priskoro.

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame