Európsky šampionát je v plnom prúde: Slováci na futbalové EURO stavili už takmer 10 miliónov eur

Najvyššiu stávku na slovenskú reprezentáciu vo Fortune zaznamenali na jej posledný zápas v základnej skupine (Zdroj: AdobeStock/ilustračná foto)

Majstrovstvá Európy vo futbale sú pre mnohých ľudí top športovou udalosťou roka. To sa prejavuje aj v stávkovaní – už počas základnej časti objem prijatých stávok dosiahol takmer 10 miliónov eur. 

Približne milión eur pritom smerovalo na zápasy slovenskej reprezentácie, zväčša však nie na naše víťazstvo. „V prvom zápase s Belgickom našim futbalistom verilo len približne 10 % stávkujúcich. Pri ďalších dvoch dueloch s Ukrajinou a Rumunskom na naše víťazstvo smerovalo vyše 30 % tiketov,” približuje Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu stávkovej kancelárie Fortuna. Pri osemfinále s Anglickom tiež pribúda viac stávok na nášho súpera, ako na úspech nášho tímu.

30 000 eur na jeden zápas

Najvyššiu stávku na slovenskú reprezentáciu vo Fortune zaznamenali na jej posledný zápas v základnej skupine. „Náš klient bol natoľko presvedčený o remíze v zápase Slovenska s Rumunskom, že neváhal staviť celých 6 000 eur. Pri kurze 2.00 vyhral 12 000 eur,” hovorí Tarek Yacoob.

Z úspechu sa tešil aj fanúšik, ktorý si vyskladal tiket na zápas Portugalsko – Česko z viacerých stávkových príležitostí vrátane počtu rohových kopov, počtu gólov či víťaza. Podarilo sa mu všetko správne uhádnuť a pri celkovom kurze 3,2 vyhral takmer 11 000 eur.

Najvyšším vkladom na jeden zápas pritom bolo takmer neuveriteľných 30 000 eur na duel Srbska s Anglickom. „Stávkujúci veril, že v zápase padne aspoň 1 gól. Tento predpoklad sa mu potvrdil a s kurzom 1,05 vyhral 31 500 eur.” 

Stávkujúci veria Haraslínovi a Schranzovi

Okrem stávok na víťaza či tiketov vyskladaných z viacerých príležitostí si ľudia obľúbili aj stávkovanie na strelcov gólov. „Zo slovenskej reprezentácie najviac dôverujú Lukášovi Haraslínovi a Ivanovi Schranzovi,” približuje Tarek Yacoob. Zatiaľ čo prvý menovaný na svoj gól stále čaká, Ivan Schranz ich potešil už dvakrát – v zápase s Belgickom aj s Ukrajinou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto sme doteraz nikdy nevideli: Na futbalovom turnaji budú ružové karty

„Zo zahraničných hráčov sa na tiketoch najčastejšie objavujú najväčšie hviezdy ako Kylian Mbappé, Cristiano Ronaldo, Harry Kane. Francúz Mbappé sa podľa stávkujúcich stane aj najlepším strelcom celého šampionátu.”

Slovensko ako celkový víťaz?

Kurzovo je aktuálne najväčším favoritom na zisk titulu Anglicko, klienti  však najviac favorizujú domáce Nemecko a reprezentáciu Francúzska. 

„Objem stávok na Anglicko je na úrovni Španielska a piatou najstávkovanejšou krajinou na zisk titulu majstra Európy je Slovensko s kurzom 225. Ak by ste teda stavili 10 eur, pri celkovej výhre nášho tímu by ste vyhrali 2 250 eur,” uzatvára Tarek Yacoob.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame