Čo obnáša viesť e-shop s oblečením a aký je príbeh prvej milionárky z USA ? Tieto filmy ti odhalia triky a zákutia z marketingu a podnikania

Dievča počúva hudbu na PC

Pozri si filmy, ktoré ti odhalia triky a zákutia z marketingu a podnikania (Zdroj: Pexels.com)

Podnikateľské príbehy a marketingové praktiky sú už dlhšiu dobu obľúbeným námetom na filmy. Boj s konkurenciou, získavanie peňazí na rozbeh podnikania a časté neúspechy vedia vytvoriť pútavé trháky, ktoré vzbudia záujem o prácu v tejto oblasti či povzbudia mnohých, aby sa nevzdávali vo svojom podnikaní. Poď sa s nami pozrieť na jedinečné príbehy, ktoré oživia tvoju filmovú noc a možno ťa rovno nakopnú na prácu v marketingu.

Budeš sa chovať lepšie, keď vieš, že ťa všetci sledujú ? (Uzavretý kruh – Circle)

Už dnes sa diskutuje o zásahoch do súkromia v dôsledku rozšírenia sociálnych sietí, všadeprítomných kamier a GPS v smartphonoch. Predstav si však budúcnosť, v ktorej máš oči v podobe dronov a kamier naozaj po celom svete. Za 1 minútu vieš vystopovať vraha na opačnej pologuli alebo zachrániť osamoteného topiaceho sa človeka vo vode. Lákavé alebo strašidelné?

S touto dilemou musí bojovať Mae, ktorá nastúpi do high-tech firmy s názvom Circle. Jej cieľom je vyliečiť ťažké ochorenia, ukončiť hladomor a zlepšiť celú spoločnosť. Aspoň tak sa to zdá. Údaje zbierané z kamier a smart zariadení majú však obrovskú cenu a môžu byť zneužité na nelegálne praktiky a nakoniec zničenie celej spoločnosti.

Aké oblasti z marketingu a podnikania pokrýva: sociálne siete, ochrana súkromia, uvádzanie nových technológií, komunikácia s verejnosťou, analáza dát a práca s nimi

Práca s PC
(Zdroj: Pexels.com)

Skutočný príbeh prvej milionárky a ženy podnikateľky v USA (Self Made: Madam C. J. Walker)

Síce nejde o film, ale o miniseriál, určite ho nemôžeš vynechať. Scenár ti odhalí ťažký začiatok, ktorý sa skrýva za príbehom afroamerickej podnikateľky a zároveň prvej milionárky v USA. Madam C. J. Walker vybudovala úspešnú kozmetickú firmu a zmenila život mnohým ženám nielen tým, že im dala prácu a miesto na rozvoj, ale aj vďaka jej vlasovým produktom, ktoré dodali sebavedomie miliónom ženám v Amerike.

Seriál je kvalitne vizuálne spracovaný spolu s dobovým oblečením. Počas sledovania sleduješ ťažké podnikateľské aj marketingové rozhodnutia ako expanzia do veľkých miest, získavanie investorov či výber správnych vizuálov reklamy pre cieľovú skupinu.

Aké oblasti z marketingu a podnikania pokrýva: vývoj produktu, analýza a uvedenie na trh, budovanie vzťahu s klientom, efektívna reklama, expanzia

Ako zvládať rýchlo rastúci e-shop a nebáť sa nechať si poradiť od skúsenejších – Stážista (The Intern)

Tento film má dve hlavné postavy. Prvou je 70-ročný vdovec, ktorého prestal baviť dôchodok, a tak sa rozhodol absolvovať stáž v startupe. Druhou je mladá zakladateľka fashion e-shopu, u ktorej svoju stáž bude vykonávať. Správne odhaduješ, že vzájomná spolupráca je pre vekový rozdiel náročná, no postupne sa bariéra prelomí a postavy sa skvele dopĺňajú.

Dlhoročné skúsenosti a poučenia zo života starého pána sú nenahraditeľnou pomocou pre mladú podnikateľku. Skĺbiť zároveň rolu matky, manželky a riaditeľky nie je vôbec ľahké ani v reálnom svete.

Aké oblasti z marketingu a podnikania pokrýva: e-shop, startup, sociálne siete, time management, expanzia a zvládanie udržateľného rastu podnikania, work-life balance

Ako by vyzerala skutočná živá a chodiaca reklama – Jonesovci

Posledným tipom je trochu starší, no jedinečný film o (ne)rodine, ktorá je umiestnená na tradičné americké predmestie a plní svoju misiu chodiacej reklamy a živého teleshoppingu. So svojím dokonale zariadeným domom, kvalitným oblečením a chutným jedlom je objektom obdivu a závisti každého suseda. Dá sa povedať, že sú to influenceri v reálnom živote bez sociálnych sietí.

Práca so smartfónom
(Zdroj: Pexels.com)

Deti nosia do školy trendy oblečenie a doplnky, ktoré upútajú pozornosť všetkých spolužiakov. Celé ich okolie je vystavené efektívnej reklame bez toho, aby niečo tušili. Nákupy sa hrnú, a to aj bez investícií do billboardov, televízie alebo článkov.

Ak ti tento výber filmov nestačil a si ešte väčší marketingový nadšenec, tento zoznam je pre teba. Pripravili sme si zopár bonusových tipov na filmy z marketingového prostredia, ktoré by si si nemal nechať ujsť:

  • Sociálna sieť (The Social Network)
  • Stážisti (The Internship)
  • Zakladateľ (The Founder)
  • Jobs
  • Steve Jobs
  • Truman show
  • Kandidát
Zdroj: Digitálna Univerzita
Odporúčame