Vytvor si cool festivalový look: Ktoré kúsky patria k povinnej výbave?

Zle sediace kúsky, nepohodlné a obtiahnuté veci, v ktorých nemôžeš dýchať, či pichľavé materiály nechaj doma (Zdroj: Freepik/aimenda123)

#Sú aj pre teba festivaly veľkou udalosťou, na ktorú čakáš celý rok? Ak si milovníkom festivalovej módy, určite sa v tvojom šatníku ukrývajú špeciálne kúsky vyhradené len pre tieto príležitosti. Na festivalových outfitoch je najlepšie to, že sa nemusíš báť kombinovať rôznorodé kúsky!

Pohodlie na prvom mieste

Okrem trendov pozeraj aj na komfort. Mysli na to, že v outfite stráviš celý deň (možno aj celý festival). Zle sediace kúsky, nepohodlné a obtiahnuté veci, v ktorých nemôžeš dýchať, či pichľavé materiály nechaj doma. Odporúčame skôr siahnuť po kvalitných bavlnených alebo ľanových materiáloch, ktoré nielenže sajú pot, ale sú aj príjemné a pohodlné na nosenie. Nezabúdaj na to, že outfit musí byť hlavne praktický!

Bláznivé farby

Festivaly si to priam pýtajú! Určite si nevyberaj tlmené tóny či dokonca čiernu. Bolo by ti v nich nielen horúco, ale tvoj outfit by vyzeral fádne. Máš dilemu, ktorú farbu zvoliť? Pokojne aj všetky! Základom je, aby bol outfit viditeľný. Veď chceš predsa zažiariť, nie splynúť s davom. Triumfom môže byť práve kombinácia rôznych farieb a motívov, no nezatracuj ani flitre či trblietky, a to nielen na oblečení!

Vhodná obuv

Naša rada je jednoznačná – pozri si predpoveď počasia! V prípade, že počas trvania festivalu hlásia tropické počasie, vystačíš si so šľapkami či sandálikmi. Dobre sa v nich chodí, noha dýcha a vyhneš sa otlakom.

Večerné koncerty si uži v teniskách – na takýchto podujatiach ti hrozí, že ti niekto stúpi na prsty. Uzavretá obuv ťa pred takýmito nepríjemnosťami ochráni. Ak pripadá do úvahy možnosť dažďov, stojí za zváženie vziať si gumáky. Neboj sa toho, že by ti ubrali na štýle – stačí si vybrať nejaké fancy kúsky, ktoré ťa ochránia pred vodou a blatom podobne ako tie jednofarebné.

Ochrana hlavy

Nepodceňuj ochranu pred horúcimi lúčmi. Na festivaloch sa budeš pravdepodobne celé dni prechádzať po slnku, a preto mysli na prevenciu. Taký úpal vie pekne znepríjemniť život.

Zvoliť môžeš klobúk alebo šiltovku. Obchody s módou ponúkajú veľa krásnych kúskov, ktoré ti pomôžu vyšperkovať outfit a ešte aj splnia svoju úlohu. A mimochodom, taký klobúk alebo šiltovka sú skvelými pomocníkmi aj z hľadiska účesu. Vlasy, ktoré už pri korienkoch viditeľne potrebujú umyť, ľahko schováš, a tvoj účes bude vyzerať stále fresh!

Ochrana očí

Slnečné okuliare nie sú len záležitosťou módy. Áno, je tu možnosť zladiť ich s outfitom a byť trendy. Sú ale podstatné pre ochranu očí, ktoré máš len jedny. Počas pobytu na slnku nehodno na okuliare zabudnúť!

Vyber si také, ktoré sa ti budú hodiť. Stavíš na klasiku v podobe pilotiek? Sú unisexovým kúskom, ktorý pristane každému. Máš radšej populárne wayfarerky? Výborne, dodajú tvojmu looku tú správnu šťavu! Ak chceš byť extra, siahni po lenonkách. Nájdeš ich v dámskej a pánskej verzii, no občas sa dá natrafiť aj na unisex model. Najlepšie budú vyzerať v zrkadlovej úprave. Vyber si tú správnu farbu a veľkosť a buď cool!

V bohémskom štýle

Bohémsky štýl je festivalovým must have už niekoľko rokov. My sa ani nečudujeme! Veď čo lepšie vystihne festival ako úplná nespútanosť? Boho štýl prezentujú voľné strihy, ktoré ti poskytnú voľnosť aj pri tancovaní. Nemusíš siahať len po zemitých tónoch. Žiadúce sú kvetinové či folklórne vzory alebo etno ornamenty.

Zvoliť môžeš aj široké ľanové nohavice, dlhé šaty, alebo iba jednoduché jednofarebné tričko so šortkami doplnené o dlhý kardigán. Nezabudni ani na doplnky – farebné náhrdelníky, náramky, výrazné náušnice, šatky do vlasov a klobúky sú top!

Radšej kovbojský štýl?

Základom sú kovbojské čižmy, ktoré ťa uchránia aj pred blatom. Nemusíš uvažovať nad počasím a ťahať so sebou pár gumákov navyše. Look dosiahneš s využitím strapcových prvkov, kožených materiálov, a nezabudni ani na pravý kovbojský (alebo slamený) klobúk!

Plavky

Hľadáš praktickosť? Vykašli sa na tričká a crop topy, zabaľ si zásobu plavkových podprseniek. Nielenže si užiješ festival bez potenia, ale v horúcom počasí sa budeš môcť ľahšie ovlažiť. Samozrejme, istota je istota, preto si do batožiny prihoď nejakú teplejšiu košeľu či rifľovú bundu, ktorá ťa zachráni pred nepredvídanou zmenou počasia.

Čo ti v rámci tvojho festivalového outfitu nesmie chýbať?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame