O mesiac štartuje festival ŽÁKOVIC OPEN, ponúka nadupaný lineup a špeciálnu Poctu Mekymu!


O mesiac štartuje festival ŽÁKOVIC OPEN

O mesiac štartuje festival ŽÁKOVIC OPEN. (Zdroj: ZAKOVIC OPEN)

#Najobľúbenejší rodinný festival ŽÁKOVIC OPEN si po dvoch rokoch môžete užiť bez obmedzení! 22. ročník festivalu v prekrásnom prostredí Bošáckej doliny vypukne 29. a 30. júla. Do Trenčianskych Bohuslavíc príde zahrať stálica HEX, obľúbenci Billy Barman, Medial Banana, Chiki Liki Tu-a či objav roka Tamara Kramar. ŽÁKOVIC OPEN pripravil tento rok výnimočnú Poctu Mekymu, ktorú osobne podporí Mekyho žena Katka Žbirková. K fantastickej atmosfére prispejú stanová dedinka EXTRA umiestnená hneď vedľa pódia a chillout zóna, ktorá sa v noci zmení na tanečný parket! 

Nenechajte si ujsť výnimočný festival, na ktorom zažijete také prepojenie muzikantov s fanúšikmi, ako nikde inde! Bez festivalu ŽÁKOVIC OPEN by totiž hudobné leto nebolo kompletné. Tento rok sa v Trenčianskych Bohuslaviciach stretneme 29. a 30. júla. 

Festival Žákovic open.
Festival Žákovic open. (Zdroj: ŽÁKOVIC OPEN)

„Ľudia majú radosť, že sa môžu opäť slobodne baviť. Teším sa, že sa veci vrátili do normálu a že tento pocit po dvoch rokoch zažije aj náš festival. Bošácka dolina, ako aj dedinka Trenčianske Bohuslavice je kúzelná a pre tých, ktorí ešte u nás neboli, to môže byt s pocitom opäť získanej slobody, krásny zážitok. Preto všetkých pozývame na náš malý, milý a rodinný festival. Tešíme sa, že sa opäť stretneme aj s tými návštevníkmi, ktorí sa nezmestili na festival v posledných dvoch rokoch, keď bola obmedzená kapacita,“ pozýva organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Skupina Billy Barman.
Skupina Billy Barman. (Zdroj: ŽÁKOVIC OPEN)

ŽÁKOVIC OPEN pripravil ako vždy nadupaný hudobný nášup. Ide opäť o kombináciu rôznych hudobných štýlov, aby si každý návštevník prišiel na svoje. 

„Je vidieť, že ľudia slovenskú hudbu milujú a my im ju na našom festivale ponúkame už desaťročia. Stálicou nášho festivalu, ktorá vystúpila na každom ročníku, je skupina HEX. Po rokoch sa vracajú Chiki Liki Tu-a a  zaspieva aj objav roka Tamara Kramar. Tešíme sa na mladými ľuďmi milovanú kapelu Billy Barman, fantastických Medial Banana a funk-rockovú kapelu Žena z Lesoparku. Zahrá aj skupina Vetroplach, ktorá oslavuje 20 rokov na scéne a toto bude jeden z dvoch jej letných koncertov. A príde aj bratislavská legenda O.B.D. O detský program sa v sobotu poobede postará Toddler Punk a zahrajú aj Cpt. Slice, Autodrom, Fishface, alebo Random Choices,teší sa Yxo.

Skupina Medial Banana.
Skupina Medial Banana.(Zdroj: ŽÁKOVIC OPEN)
Kapela HEX.
Kapela HEX. (Zdroj: ŽÁKOVIC OPEN)

Festival si tento rok špeciálne uctí slovenskú legendu Mira Žbirku, ktorý nedávno odišiel do hudobného neba. V Pocte Mekymu zahrajú hudobníci a speváci z kapiel Billy Barman, Chiki Liki Tua-a, HEX, Medial Banana, Para a Diego. Pozvanie prijali aj Emma Drobná a Laura Weng.

„Projekt Pocta Mekymu nám posvätila Mekyho žena Katka, ktorá na festival aj zavíta. Meky vystúpil na našom festivale pred 15-timi rokmi na špeciálnom koncerte. Prvú polovicu spieval svoje hity v akustickej podobe a v druhej polovici koncertu odspieval Beatlesácke hity spolu s kapelou ŽÁKOVIC OPEN  Alllstar Band. Tento koncert patril medzi najsilnejšie vystúpenia v histórii festivalu,“ uzatvára Yxo.

Pocta Mekymu.
Pocta Mekymu. (Zdroj: ŽÁKOVIC OPEN)

Na festivale samozrejme nebude chýbať stanové mestečko, skvelé občerstvenie ani oddychová zóna. Opäť je v ponuke výnimočná stanová dedinka EXTRA, ktorá sa nachádza priamo v areáli a ponúka špeciálne benefity. V chillout zóne sa môžete tešiť cez deň na rôzne súťaže. A večer sa zmení na párty zónu s DJ-om. Samozrejmá je kyvadlová doprava aj parkovanie zdarma. Tento rok ŽÁKOVIC OPEN vypukne 29. júla a potrvá do 30. júla. Vstupenky si môžete kúpiť na Predpredaj.sk. Neváhajte a príďte si do Bošáckej doliny užiť rodinnú atmosféru festivalu ŽÁKOVIC OPEN! Všetky informácie a novinky sa dozviete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame