#Dnešný svet, ktorý je plný nenávisti a útokov, často stretajú neprimerané komentáre cielené na menšiny. Ak sa dostaneš do podobnej situácie ako známa spisovateľka, rozhodne by si nemal súdiť ľudí podľa toho akej sú orientácie, farby pleti či vierovyznania. Každý je nejaký a žiadna živá bytosť nemá právo odsudzovať inakosť.
Incident na festivale
Hudobný festival Bang Facce, ktorý sa konal 5. októbra vo Veľkej Británii, mal zažiť incident, ktorý bol pre spoločnosť, pravdepodobne, až príliš kontroverzný. „Ochranka vyvliekla 5 transsexuálnych ľudí z dámskych toaliet. Za to, že že som zasiahla, ma pritlačili ku stene,“ vyjadrila sa k situácií jedna z účastníčok konfliktu.
Ako ďalej informuje zdroj, účastníčka tvrdila, že ju a ďalších účastníkov ochranka požiadala, aby toaletu opustili, čo vyprovokovalo okolie k skandovaniu hesla: „Nechajte ju cikať!“. V okamihu sa vrátila ochranka späť s posilami, ktoré transsexuálov z toaliet násilne vyviedli.
„Tento incident nás veľmi znepokojil. K nášmu veľkému sklamaniu sa náš externý bezpečnostný dodávateľ neriadil našimi nariadeniami a to aj napriek tomu, že bol dôkladne informovaný. Akonáhle sme sa o tom dozvedeli, okamžite sme ich odvolali zo služby, pretože situáciu nezvládli v súlade s našimi postupmi,“ uviedol hovorca spoločnosti Butlins, ktorá je prevádzkovateľom kempu.
Kritika adresovaná Rowlingovej
Známa britská spisovateľka, ktorá má na konte legendárnu čarodejnícku ságu o Harrym Potterovi, sa stala terčom nečakanej kritiky po tom, čo sa vyjadrila k celej situácií. K spomínanému incidentu medzi ochrankou a príslušníkmi komunity LGBTI+ reagovala Rowlingová na svojom profile neprimeraným príspevkom.
Dokonca, nejde o prvú udalosť tohto druhu – J. K. Rowlingová už v minulosti dostala kritiku za podobné nenávistné názory na transexuálov. Svoj postoj k transsexuálnym ženám prvý raz uverejnila v decembri 2019, kedy na Twitteri (dnešnej platforme X) podporila výskumníčku Mayu Forstaterovú.
Ako uvádza portál CNN, Mayi nebola predĺžená pracovná zmluva v Centre pre globálny rozvoj kvôli príspevkom, ktoré spochybňovali plány umožňujúce voľbu pohlavia pre všetkých.
Užívatelia jej to neodpustili
„Myslí si snáď Butlins, že túžba prezliekajúcich sa mužov a vstup do priestorov určených výhradne pre ženy, je dôležitejší než právo žien a dievčat na súkromie a dôstojnosť? Dúfajme, že Butlins vysvetlí svoju „politiku“, aby sa ženy a rodiny mohli informovane rozhodnúť, kam pôjdu na dovolenku,“ stálo v spomínanom statuse.
Užívatelia v komentároch spustili na Rowlingovú „paľbu“ kritiky. Pod spomínaným príspevkom, ktorý postla, ju obvinili dokonca z neznášanlivosti. „Stalo sa to na hudobnom festivale pre dospelých. Ale pokračujte, Joanne, a priveďte svojich sledujúcich do varu a dostaňte z nich trochu hnevu,“ odkázal jej fanúšik na sociálnej sieti.
Zdieľať na