Konečne je tu štýlová móda pre stolárov a iných remeselníkov: Fendi predstavilo opasok na náradie i dreváky

Značka Fendi sa zamerala na skutočnú funkčnosť svojich módnych kúskov (Zdroj: Pexels.com/Harrison Haines)

#Pri skladaní nábytku, kosení trávy či farbení vlasov kamarátke už nemusíš vyzerať, akoby sa tvoje  pracovné oblečenie dedilo po celé 3 generácie. Módny dom Fendi len pred pár dňami predstavil novú kolekciu na budúci rok a vyjadril ňou svoju podporu všetkým remeselníkom a manuálne pracujúcim ľuďom. V čom je taká originálna a prelomová? 

Funkčný luxus ako nový trend?

Taliansky módny dom Fendi vniesol do remeselného prostredia trochu stealth-luxe štýlu a vytvoril najnovšiu kolekciu na budúcu jarnú sezónu. Rozhodne ňou zavíri vody módnych trendov, pretože nejde len o efektné kúsky, ale funkčne využiteľné modely, ktoré tak majú veľký potenciál.

Umelecká riaditeľka Silvia Venturini Fendi sa pre CNN vyjadrila, že Fendi chcelo kolekciou SS24 osláviť vzťah medzi „človekom a strojom“ a vzájomne sa dopĺňajúci výsledok ich činnosti.

Kolekcia je súčasne pohľadom do histórie rozvoja pracovných techník, pričom umelecká riaditeľka ďalej dodala: „V priebehu histórie pomáhali stroje človeku pri toľkých prácach, ktoré boli ťažké a vysiľujúce a pozdvihovali štandardy práce od ľudskej bytosti, ale mám rada umelecké možnosti, ktoré človek môže priniesť.“

Poklona manuálnym zručnostiam

Kolekcia SS24 priniesla ukážky tradičnej výbavy remeselníkov, no (samozrejme) s typickými rukopisom talianskej značky. Pozostávala napríklad z priemyselnej koženej zástery spolu s opaskami na náradie, koženej tašky či dokonca drevákov.

Pri práci na doplnkoch sa Venturini Fendi spojila s japonským architektom Kengo Kumom. Výsledkom tejto spolupráce je napríklad pretvorenie typickej Fendi tašky či kožené topánky s bio-kaučukovou podrážkou Fendi Lab Clog.

Dom Fendi bol pri odhaľovaní kolekcie skutočne kreatívny – prehliadka sa konala v jeho továrni neďaleko Florencie a zatiaľ čo modeli a modelky predvádzali jednotlivé kúsky, na pozadí pokračovali pracovníci vo svojich bežných činnostiach. 

Čo sa ukrýva za kvalitou?

Venturini Fendi ďalej prezradila, že pri vytváraní kolekcie sa kládol dôraz na transparentnosť, a teda že celá je výsledkom tímovej práce. „Nie je to len dizajnér, ale veľa fantastických ľudí, ktorí, keď sa blíži kolekcia, pracujú vo dne v noci, dokonca aj cez víkend, aby dosiahli to, čo potrebujeme.“

Na takomto princípe funguje celá rodinná značka a za kvalitou nikdy nestojí len jedna osobnosť, ktorá je tvárou módneho domu. Podľa jej slov „kvalita“ znamená aj tradíciu a hodnoty, jej dôkazom nemôže byť len cena. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zaobídeš sa aj bez nohavíc: No Pants trend je odvážny aj elegantný a takto s ním zaboduješ aj ty!

 

Zaujala ťa táto nová kolekcia od Fendi?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk cnn.com
Odporúčame