Spoločnosť Meta vypočula sťažnosti užvateľov: Automatické rozpoznanie tváre na Facebooku končí

Facebook ikona

Facebook ruší jednu zo svojich základných možností (Zdroj: Unsplash.com/Brett Jordan)

#Mark Zuckerberg počas tohto týždňa svetu oznámil, že spoločnosť, ktorá vlastní aj sociálnu sieť Facebook sa bude volať Meta. Zoznam zmien však naďalej rastie. Obľúbená sociálna sieť si totiž v nasledujúcich týždňoch tiež prejde zásadnou obmenou.

Facebook už viac nebude automaticky rozpoznávať tváre na fotografiách. Sociálna sieť kvôli tomu odstráni niekoľko miliárd archivovaných fotiek tvárí. Keď budeš chcieť označiť priateľov, budeš ich musieť jednoducho vyhľadať v zozname. To isté platí aj pri označovaní ľudí v popise fotky, kde ti Facebook už nebude automaticky navrhovať primárne ľudí na fotke.

Reakcia na sťažnosti užívateľov

V roku 2020 musela terajšia spoločnosť Meta vyplatiť 650 miliónov dolárov pri žalobe, ktorá bola podaná kvôli narušeniu ochrany osobných údajov. Spoločnosť sa pre tento krok rozhodla kvôli narastajúcim sťažnostiam užívateľov. Sťažnosti boli zaznamenané ako v Amerike, tak aj v Európe. Drvivú väčšinu protestujúcich znepokojovala najmä pochybná bezpečnosť záznamov a možné zneužitie citlivých údajov. Meta si však aj napriek tomuto rozhodnutiu myslí, že rozpoznávanie tvárí mohlo pomôcť v budúcom vývoji.

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame