Pekelný lakeť z otočky mu zlomil čeľusť: Karol Ryšavý na premiérovom turnaji Fabriq MMA zlyhal na celej čiare!

Fabriq MMA

Hlavná hviezda Fabriq MMA Karol Ryšavý (Zdroj: Instagram/karol_bomby_rysavy)

#Na historicky prvý galavečer novej MMA organizácie Fabriq MMA, ktorej majiteľom je Attila Végh, nebudú jeho hviezdni zverenci spomínať v najlepšom. Roman Paulus, ako aj Karol Ryšavý nezvládli svoje duely, naopak Gábor Boráros po troch prehrách v rade nabehol na víťaznú vlnu.

Hlavný zápas Fabriq MMA v réžii veľkého outsidera

Ako najväčší ťahák mal byť pôvodne duel Karola Ryšavého s Mateuszom Legierskim. Po niekoľkých zmenách ale šancu proti Slovákovi dostal Vladimír Lengál, ktorý šokoval celú arénu a predovšetkým svojho oponenta. Ryšavý sa rozhodol splniť svoj predzápasový sľub a boxera Lengála sa snažil v úvode zápasu poraziť v postoji.

To sa mu ale razantne vypomstilo, keď ho Lengál brutálnym lakťom z otočky poslal rovno k zemi. Ryšavému sa vďaka jeho kvalitnému grapplingu ešte podarilo prežiť následný tlak, ale enormnú bolesť spôsobenú zlomenou čeľusťou už nie. Víťaza 3. série Oktagon Výzvy teraz čaká poriadne dlhá vynútená prestávka.

Víťazný návrat Gábora a nový impulz do perovej váhy Oktagonu

Gábor Boráros bol pred duelom s Robertom Oganesyanom vo veľmi zlej pozícii. Svoje posledné tri zápasy prehral a naposledy mal zdvihnutú ruku na konci zápasu na začiatku roka 2020. Slovenský bojovník mal ale duel pevne vo svojich rukách a súpera po čistej dominancii uškrtil už v prvom kole.

Čistá dominancia na zemi bola aj v zápase Romana Paulusa, akurát od jeho protivníka. Dagestanský bojovník s belgickým pasom Magomed Kadimagomedov predviedol do bodky to, čo sa od dagestanských bojovníkov vždy dá očakávať. Neustále doručovanie takedownov a kontrola na zemi mu zabezpečili pohodlné víťazstvo na body.

Kadimagomedov tak upravil svoje skóre medzi profesionálmi na 3-0 a v pozápasovom rozhovore potvrdil, že má záujem prestúpiť do Oktagonu. V perovej váhe do 66 kilogramov je aktuálne naplánovaný súboj o dočasný titul medzi Matem Sanikidzem a Jakubom Tichotom. Keďže Kadimagomedov porazil jedného z predných bojovníkov divízie, v najbližšej dobe sa dá očakávať jeho súboj s víťazom tohto duelu.

Proti komu by mal Magomed Kadimagomedov najbližšie zápasiť?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame