Nosíš elektornickú cigaretu vo vrecku? Mužovi po explózii zostali popáleniny!

Podľa úvah mohlo prísť k mechanickému poškodeniu kľúčmi (Zdroj: Freepik/ArthurHidden)

#Istý Dave Johnson z Colne v Lancashire zostal prekvapený, keď mu vo vrecku explodovala elektronická cigareta. Našťastie, obišiel „iba“ s hrozivými popáleninami druhého stupňa. Ako iste vieš, nie je to prvý prípad, kedy akákoľvek elektronika explodovala majiteľovi vo vrecku. Preto by si mal byť aj pri takejto malej vecičke obozretný, aby si neskončil podobne.

Bol to pokojný pracovný deň

Dave bol v daný deň klasicky v práci. V dome svojho zákazníka ukladal ťažkú a objemnú dlažbu. Popri odchode z dodávky, odkiaľ vykladal kamenné kusy dlažby, si do vrecka vložil spomínanú elektronickú cigaretu, ktorú zvyčajne nenosil pri sebe.

„Zvykol som denne vyfajčiť aj 20 cigariet denne. Prešiel som na vapovanie, aby som sa tohto zlozvyku zbavil. V daný deň som si vzal plne nabitú cigaretu do vrecka spoločne s kľúčmi. Bola to chyba, zvyčajne si cigaretu nechávam zatvorenú v dodávke,“ vyjadril sa pre Ladbible.

Čo sa stalo?

Podľa úvah mohlo prísť k mechanickému poškodeniu kľúčmi. „Počul som šum, skoro ako keď začne vybuchovať ohňostroj. Potom som ucítil neznesiteľnú bolesť v pravej nohe, niečo ako keby som si dal končatinu do príliš horúcej vody,“ opisoval Dave.

Hneď pochopil, čo sa stalo. „Nechal som všetko tak, a videl som, že z vrecka na mojich nohaviciach sršia plamene. Snažil som sa vopchať ruku do vrecka, aby som jeho obsah vyprázdnil, no nedokázal som to. Nakoniec mi oheň vypálil poriadnu dieru do nohavíc,“ uvádza.

Kolega mu ihneď bežal na pomoc

Dave, samozrejme, kričal od bolesti. Jeho stony privolali na pomoc aj kolegu, s ktorým bol na mieste. Zákazník, u ktorého sa to stalo, mu utekal na pomoc s namočenou handrou na ochladenie popáleného miesta.

Kolega ho okamžite odviezol do nemocnice, kde mu lekári dali niečo na bolesť, a následne mu odtrhli spálené mäso aj s látkou, a ranu ošetrili.

Nebol to koniec utrpenia

Ďalší deň bol Dave odkázaný na špecializovanú kliniku, kde mu lekári opäť ranu vyčistili, pričom zistili, že je v nej infekcia. Hospitalizovali ho na 6 dní do nemocnice, podávali mu antibiotiká do žily na boj s infekciou, a čakali na výsledky. Tie mali ozrejmiť, či bude možné aplikovať na miesto kožný štep.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame