Je Bigfoot skutočný? Záhada z Colorada by mala byť vyriešená, muž klamal verejnosť 50 rokov!

Video zobrazuje údajného Bigfoota, ako nečinne kráča dookola (Zdroj: Freepik/jplenio1)

#Ak si veril na existenciu Bigfoota, musíme ťa sklamať. Roky pretrvávajúce šialenstvo, stovky (ak nie tisícky) záberov a dôkazov o jeho existencii, výpovede ľudí, ktorí ho údajne videli… Nedávno začalo po internete kolovať zaujímavé video, ktoré by malo rozlúsknuť túto niekoľko desiatok rokov trvajúcu záhadu.

Nové dôkazy?

Nedávno sa mali objaviť nové dôkazy, ktoré na videozázname majú zobrazovať pravdu okolo roky trvajúceho šialenstva s mysterióznou postavičkou prezývanou Bigfoot.

Zábery mal 8. októbra vyhotoviť istý pasažier počas cesty vlakom do Silvertonu. Údajne dúfal, že sa mu podarí natočiť niečo zaujímavé, napríklad losa, no o takomto úlovku sa mu ani len nesnívalo.

Mysteriózne video

Video zobrazuje údajného Bigfoota, ako nečinne kráča dookola. Zatiaľ čo verejnosť prejavovala obrovské nadšenie zo záznamu, kde zrozumiteľne vidia Bigfoota, našli sa aj takí, ktorí si potrebovali rypnúť. Na internete reagovali negatívne, dokonca argumentovali, len aby presvedčili všetkých, že v skutočnosti nejde o vyhľadávané zviera.

Podľa anonymného používateľa je ale daná oblasť vychýrená a vyhľadávaná najmä kvôli tejto populárnej postavičke. Tematické expedície po stopách Bigfoota sa tu konajú už niekoľko desaťročí. Avšak, jeden vlastník Sasquatch Expedition Campers sa často, a s obľubou, prezliekal za túto vyhľadávanú postavičku.

 

Expedície určené milovníkom dobrodružstva

Na stránke expedície nájdeš zaujímavé názory. „Rovnako ako tí, ktorí hľadajú legendárneho Sasquatcha, veríme v hľadanie niečoho viac. Budeme budovať spoločenstvo veriacich na vytvorenie podporného a inkluzívneho priestoru pre hľadačov dobrodružstiev, pretože zdieľanie skúseností s ostatnými spôsobí, že cesta a cieľ budú oveľa užitočnejšie.“

„Veríme v to, že sme správcami našej krajiny, a prostredníctvom spoločných činností sa môžeme starať o náš nádherný svet a opatrovať ho pre budúce generácie.“

Vedľa textu je niečo, čo vyzerá ako niekto v kostýme Bigfoota – podobný tomu, ktorého bolo vidieť na spomínanom videu. Ide o Bigfoota alebo sa niekto len zahráva s verejnosťou?

Propagácia myšlienky

Za človeka, ktorý sa má prezliekať do kostýmu tejto mýtickej postavičky, bol označený istý Eugene Hendrick. Podozrivým je najmä kvôli propagácií a klamaniu o Bigfootovi.

Eugene strávil 50 rokov svojho života oklamaním celého mesta o tom, že je Bigfoot skutočný. Jeho vtipy vznikli ešte v 70. rokoch minulého storočia potom, čo si ľudia všimli niečo, čo považovali za stopy pri rieke. Zavádzanie fungovalo tak dobre, až sa o tému začala zaujímať polícia. Pomocou pátracích psov zistili pravdu, no aj napriek tomu Eugene dokázal svoje triky tajiť až do roku 2017!

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame