Prvý turnaj CS:GO Major v Južnej Amerike: Poznáme program a miesta, kde sa zabojuje o lístok na turnaj IEM Road to Rio

Ešport turnaj CS:GO

V októbri odštartuje kvalifikácia na finálový turnaj ligy ESL (Zdroj: pro.eslgaming.com)

#52 tímov začne kvalifikáciu na finálový turnaj ligy ESL, no prebojuje sa naň len 24 z nich. Všetky celky sa stretnú na troch miestach v rámci svojich regiónov. Organizátor turnaja oznámil, že nadchádzajúce regionálne hodnotiace turnaje sa uskutočnia skôr ako samotný hlavný turnaj v Rio de Janeiro. Zápasy sa budú hrať počas šiestich dní, a to od 4. do 9. októbra na Malte, vo Švédsku a v Austrálii.

Američania ani ázijské tímy si doma nezahrajú

Európske celky, ktorých je dokopy 32, budú hrať na ostrove v Stredomorí. Titul v rámci tohto regiónu bude z predchádzajúceho turnaja obhajovať celok FaZe clan.

Zaujímavosťou je, že americké tímy, ktorých je 16, budú hrať v Štokholme. Rozhodnutie padlo po početných problémoch s vydávaním víz pre európskych hráčov. Tímy z Ázie poputujú do najväčšieho mesta Austrálie, do Melbourne. Kompletný prehľad zápasov nájdete na stránke eslgaming.com.

Výhra 500-tisíc dolárov

Turnaj v juhoamerickej Brazílii sa mal pôvodne hrať už v roku 2020, no pre pandémiu sa ho organizátori rozhodli zrušiť. Teda podobne, ako všetky ostatné Major turnaje v rámci toho roku. Jediný hlavný turnaj, ktorý si mohli fanúšikovia CS:GO užiť počas lockdownu, bol PGL Štokholm Major 2021.

Čo myslíte? Ktoré tímy budú mať tú česť zahrať si na prvom Major turnaji pod sochou Ježiša Krista? Víťazný tím si nakoniec odnesie výhru 500-tisíc dolárov a zároveň miestenku na IEM Katowice 2023. Tímom držíme palce!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame