Eminem bol najpozeranejší raper na Youtube v roku 2022: Porazil aj Drakea či Doja Cat (Rebríček)

Eminem

Eminem je kráľom YouTube v roku 2022 (Zdroj: https://southpawers.com/)

#Keď som niekde čítal, že Eminem nie je v roku 2022 (a to isté o ňom vraveli aj 3 roky dozadu) relevantným raperom, tak som sa nahlas zasmial ako Jakub Hanz. Aj kebyže ho nemám rád, tak nemôžem ani len vysloviť slovo „nerelevantný“. Niektorí fanúšikovia rapu ako keby naschvál nevideli, že Eminem je stále najpredávanejším raperom na svete a, samozrejme, je aj relevantný v iných oblastiach.

Dôkazy o tom sú rôzne. Predaje, streamy, views, všetko to Eminem má aj v roku 2022 a keby sa staral o svoje sociálne siete viac, tak je to ešte na lepšom čísle. Ale GOAT to nepotrebuje, ten si užíva život a chodí do roboty tvoriť hudbu.

YouTube nie je síce primárny kanál na hudbu ako Spotify či Apple Music, ale predtým, než tieto streamovacie služby neexistovali, všetci si púšťali pesničky najmä tam. Najlepšie to je vždy v kombinácii s hudobným videoklipom, ktorý každý song väčšinou oživí a dotvorí potrebnú atmosféru či pridá ďalšie detaily. Ktorí rapoví intepreti ovládli v roku 2022 spomínaný YouTube?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 50 Cent (@50cent)

Správne. Eminem je na čele rebríčka a nájdeme v ňom aj 50 Centa, ktorý dlhodobejšie vo vydávaní novej hudby stagnuje. Mám však teóriu, prečo má takéto dobré čísla. Keďže tento rok jazdil celosvetové turné s jeho najväčšími hitmi, každý pravý fanúšik si chcel jeho bangre s klipmi pripomenúť, a tak sa mu po celý rok zbierali nové a nové čísla. Okrem neho tam vidíme samé známe mená ako Drake, Future či Lil Nas, Baby a ďalší. Niektorí tvrdia, že Eminem prekvapil. Podľa mňa ani nie. Prečo? 

Pretože má vždy originálne klipy a nie sú to len videá do počtu. Nehovorím, že ostatní interpreti si nedávajú záležať na videoklipoch, ale napríklad taký Future ma vyslovene dlhodobo štve, čo sa týka jeho klipov. Sú to väčšinou kvalitné výstupy, ale bez duše či akékoľvek väčšieho nápadu a originality. Naposledy to bolo skvelé pri skladbe „Life Is Good“ s Drakeom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separ bude predávať vlastné peniaze: O čo ide? (VIDEO)

 

Marshall je na scéne takmer 30 rokov a stále dokáže ľudí zaujať. To je naozaj obdivuhodné číslo a my k tomu gratulujeme. YouTube ovládol s 5 miliardami views a od druhej Doja Cat ho delí viac ako 2,1 miliardy views. Hoci sa môže zdať, že YouTube sledujú starší ľudia a aj preto je Eminem prvý, tak to nie je celkom tak. Až 77% používateľov internetu je na YouTube v rozmedzí 15 až 35 rokov. 

Kto ovládne YouTube ďalší rok? Dajte tipy do komentárov.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Odporúčame