Elon Musk má ďalší futuristický cieľ: Humanoidný roboti majú prísť na trh už budúci rok

Tesla bot

Tesla plánuje uviesť na trh humanoidných robotov už budúci rok (Zdroj: Instagram/tesla_bot_ai)

#Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, je známy tým, že posúva hranice budúcnosti už do dnešných dní. To o čom sa kedysi nikomu ani nesnívalo, je dnes skutočnosťou. Autá od spoločnosti Tesla jazdia samé, a preto sa niet čomu čudovať, že si zaumienil ďalší cieľ.

Už budúci rok má spoločnosť v pláne uviesť na trh prototyp humanoidného robota s názvom Tesla Bot. Prezradil to sám Elon Musk na podujatí AI Day. Robot má byť výhradne na nebezpečnú, stereotypnú alebo nudnú prácu. Jednoducho povedané, bude pomáhať ľuďom k tomu, aby sa mohli sami ďalej rozvíjať a robiť to, čo ich baví.

Tyrania robotov nenastane

Ak si myslíš, že nastane scenár z filmu Ja, robot, si na omyle. Elon rozhodne tento argument čakal, pretože sa naň dobre pripravil. Robot by mal mať 172 centimetrov a 52 kilogramov. Udrží však maximálne 20 kíl. Práve vďaka tomu bude navrhnutý tak, aby od neho mohol každý utiecť a dokonca ho aj fyzicky premôcť.

Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, robot bude mať veľký vplyv na ekonomiku pri riešení nedostatku pracovnej sily v niektorých odvetviach. Elon Musk na konferencii dodal, že je dôležité, aby nebol „superdrahý“. Využívať by mal rovnaký softvér ako autá tejto spoločnosti.

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame